miten helle vaikuttaa muihin vauvoihin?
siinäpä se kysymys tulikin.. meillä ei ainakaan suostuta nukkumaan kunnolla ja pää on koko ajan märkä. miten muilla?
Kommentit (4)
Me käydään paljon sylikkäin suihkussa, ja ainakin just ennen unia kannattaa tehdä se, niin vauvalla on mukavan raikas olo sänkyyn mennessä.
Eikä tahdo alkaa nukkumaan. Selvästi helteet vaikuttavat. Aion kyllä helteide aikaan kylvettää iltaisin. Vähän virkistää pienen oloa.
Tai en oikein tiedä mistä tuo kitinä johtuu, mahasta vai helteistä. Oli kyllä äsken tyytyväinen neiti kun riisuin hänet alasti ja hieroskelin vartaloa. Eilen nukkui 6,5 tunnin päikkärit (joo, klo 16-22.30 välisen ajan) että uniin ei tunnu kauheasti ainakaan vaikuttavan. Tosin meidän neitokainen on vielä niin pieni, että ei ole kerennyt kertyä kauheasti rasvavarastoja, joten ei ainakaan makkarat pääse hautumaan ja hikoomaan
Tytteli-83 ja neiti 3vk 3pv
juttu,päikkärit oli eilen tosi lyhyet,poika nyt 10kk,yöunet on aika levottomat ku makkarissa on niin kuuma.paljon ollaan pulikoimassa omassa altaassa takapihalla ja joessa ollaan käyty kun on tässä lähellä.poitsu pulikois päivätpitkät ja helpottaahan se hikistä oloa