Uskaltaisitteko mennä kuu-mailma-palloon
Mies kinuaa sellaiseen ja lapset säestää. Pelkään.
Kommentit (14)
Kyllä!! Eka kuuhun ja sit maailmanympärimatka paluulennolla 😍
Vähän epäilyttää tuo mailma, en uskaltaisi.
Pidän lentämisestä ja korkeista paikoista, mutta kuumailmapalloon en ikinä menisi.
Olin kuumailmapallolennolla pari vuotta sitten perheen naisten kesken. Oli upea kokemus, aluksi pelotti kovasti mutta parissa tunnissa siihen korkeuteen tottui. Mahtavat maisemat, en voi kuin suositella!
En voi kuin pitää korista kiinni päkiät valkoisina.
Vierailija kirjoitti:
Olin kuumailmapallolennolla pari vuotta sitten perheen naisten kesken. Oli upea kokemus, aluksi pelotti kovasti mutta parissa tunnissa siihen korkeuteen tottui. Mahtavat maisemat, en voi kuin suositella!
Minua ei korkeus pelota vaan pelkäisin, jos se koko höskä syttyisi tuleen. Onhan noita onnettomuuksia ollut.
Aika epäilyttävää teknologiaa. Ehkä saatanasta, ihminen luonnostaan menee alaspäin, ei ylös.
En. Se liekkihän korventaisi jalat, pakokaasu tukahduttaisi ja eihän sieltä näkisikään mitään. Miten sinne edes pääsisi ja miksi pitäisi uskaltaa?
Voiko tuollainen pallo kulkea kuun ja maailman välillä?
Rehellisesti en missään nimessä. Jo kolmannen kerroksen parvekelasittomalla parvekkeella vältän reunaan menemistä.
Eli ongelma on olla lähellä reunaa, ei niinkään korkeus. Tästä syystä en voisi mennä kuumailmapalloon, mutta lentokone ei tuota ongelmia, koska siinä ei ole ikään kuin minkään reunalla.
Ei kannata kertoa mitään miehelle...
Hirveän pitkä matka...