Onko autossanne ilmastointi?
Kommentit (20)
Kun esikoinen oli pieni, ei ollut; ei puhettakaan pitkistä automatkoista.
Matkat kesällä tehdään ilmastoidulla autolla. Eilen ajoin omalla autolla 20 min. matkan ja, sekin oli jo liikaa. Ilmastointi on ehdottomasti seuraavassa autossani.
Ei mitään toivoa enää olla ilman, tää on jo kolmas auto mistä tuo kesäherkku löytyy
Meilläkin kyllä silti välillä ikkunat auki eli vaikka näkisit minut luu ulkona, ei tarkoita sitä, ettei ilmastointia olisi. =)
Ilmastointi on ollut viimeiset kymmenen vuotta.
voi pitää auki ikkunaa, että sisällä on viileää.
Miehen mielestä ei tarvitse sen takia ostaa uutta autoa. Meillä on yli kymmenen vuotta vanha farmari-Golf, jolla minä ajan pääasiassa.
Toki tiedän, mutta välillä on kiva hetkeksi (max. minuutti pari) rullata ikkuna auki ja vaikkapa haistella vähän kesäistä meri-ilmaa. Ja jos taapero takapenkillä alkaa kyllästyä, ikkunoiden ylös alas painelu on yleensä sellainen homma, joka vie hänen huomionsa hetkeksi ja saa kiukuttelun taukoamaan. =)
17
Olen tyytyväinen kun ei tarvitse tyytyä vähempään.
ilmastointi ja automaatti..kohta kahdeksan henkinen perhe ja koira..
Meillä ei ole. On -91 vuoden auto ja ei mitään järkeä siihen enää ostaa ilmastointia, kun autokin maksaaa melkein saman verran. jospa sitten seuraavassa autossa olisi se ihanuus:)
Tänään ajoimme 2 tuntia 2 pienen lapsen kanssa, eikä ollut mitään ongelmaa.
toinen auto vm. -00 ja toinen vm -01. Ilmastointi miehen mielestä " maksoi liikaa" ja " on turha" tuota -01 autoa ostettaessa ja lasta ei silloin vielä ollut.
No tyhmästä päästä kärsii koko ruumis... tai no koko perhe.
Edellisessä autossa ei ollut ilmastointia ja uutta hankittaessa ilmastointi oli ehdoton edellytys! Reissaamme kesäisin pitkiä matkoja autolla, mm. Etelä-Euroopassa ja vanhan auton kanssa hikoiltiin ihan tarpeeksi...
säädettynä ilmastointi. Ei sortseissa ajava tarvitse mitään 18:aa astetta tms.
ei näitä hellepäiviä kovin montaa ole kesässä mutta ilmastointi on kyllä niinä päivinä joka euron arvoista :)
Ja toisekseen eipä sitä monissa käytetyissä autoissa ole ja Suomen autokanta on vanhaa.