Uskallatteko päästää lapset kouluun tai päiväkotiin?
Eihän se vaadi, kuin että joku koulussa on käynyt Saariselällä nyt.
Jos kerta leviää oireettomastakin kantajasta.
Ties kuinka moni on saanut jo tartunnan.
Kaikki lentokoneessa olijat, nainenhan lensi Helsingin kautta Saariselälle.
Satoja on voinut saada jo tartunnan.
Ne tartuttaa perheenjäsenensä ja ne perheenjäsenet tulee oireettomina kouluihin tartuttamaan kaikki.
Kommentit (4)
Aloittajan kirjoitus lienee totta, mutta me jatkamme normaalia elämää ja luotetaan hyvään vastustuskykyyn ja hygieniaan.
Suomi ei pysähdy, eikä maailma. Mitä me voisimme tehdä? Olla kaikki kotona seuraavat kaksi vuotta vai?
Jäitä hattuun nyt heiman. Lapsihan tai vaikka minä itse voin jäädä auton alle kun seuraavan kerran liikun ulkona tai jo sitä ennen liukastua ja sen seurauksena halvaantua vaikka suihkuun mennessä, tai sen aikana ja tai sen jälkeen.. Tai vasta heti ulko-ovellani kun olen poistunut kodistani.
Coronavirus on todella ikävä ja erinomaisen harmillinen asia mutta eteenpäin on elettävä. Ei elämää voi vain peläten. Toki voi ennakoida nyt esimerkiksi käsihygieniaansa on syytä nyt kiinniittä eriyistä huomiota.
Sinkkumies
Mistä teitä hysteerikkoja sikiää? Eikö sinulla ole muita ongelma?