Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Köyhien valitus ruuan puutteesta on asiatonta.

Vierailija
12.12.2019 |

Pienellä vaivannäöllä syö erittäin hyvin ja terveellisesti satasella kuukauden. Voi myös mässäillä datunnaisesti ja herkutella.

Itse hoidan homman käymällä liitissä. Käytän rahani muuhun.

Kommentit (8)

Vierailija
1/8 |
12.12.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vaihdoin läskielämäni terveelliseen, säästän 6000 eur vuodessa.

Vierailija
2/8 |
12.12.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

entä jos ruokaan on kuukaudessa varaa 20 euroa?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/8 |
12.12.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

"köyhät" tarvitsevat rahansa tupakkaan ja ostavat viinansa kalliisti kapakasta.

Vierailija
4/8 |
12.12.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

entä jos ruokaan on kuukaudessa varaa 20 euroa?

Sitten taloudenhoidossasi on jokin ongelma, josta et kerro täällä.

Vierailija
5/8 |
12.12.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

entä jos ruokaan on kuukaudessa varaa 20 euroa?

Siirrä 80 alko-ostoksista liitiostoksiin ;-)

Vierailija
6/8 |
12.12.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

No tulepa sitten laittamaan minulle ruokaa. Toisessa kädessä varsinkin on ongelmia niin ettei oikein mitään voi sillä tehdä, selkä on tohjona eikä taivu tiskaamaan ja välillä on päiväkausia huimausta niin että kävelen pitkin seiniä, on melko vaikeaa laittaa ruokaa noina päivinä kun maailma pyörii.

Ps. Lidliä ei paikkakunnalla ole, eikä edes prismaa yms,, oten voit tuoda ainekset tullessasi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/8 |
12.12.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vähän provo mutta totta. Esim. 5 eurolla ostaa hyvät ruuat päiväksi edullisesta kaupasta, tai hupsauttaa ne pieneen epäterveelliseen makupalaan baarissa.

Minullakin meni ennen 20 eur/päivä, nyt 5 riittää.

Vierailija
8/8 |
12.12.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Vähän provo mutta totta. Esim. 5 eurolla ostaa hyvät ruuat päiväksi edullisesta kaupasta, tai hupsauttaa ne pieneen epäterveelliseen makupalaan baarissa.

Minullakin meni ennen 20 eur/päivä, nyt 5 riittää.

Kenellä menee 20 euroa per päivä. 8I

Nyt alkaa palstan maailmankuva seljetä...

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kolme neljä