Lue keskustelun säännöt.
te-palvelut
26.10.2019 |
Te-keskukseta soitti henkilö minulle. Sanoin, että haluaisin tulla keskustelemaan tilanteestani henkilökohtaisesti. Sanoi, ettei ole nykyään mahdollista. Ollaan kontaktissa vain puhelimitse. On hyvin alas ajaettu tuokin "palvelu".
Kommentit (2)
https://www.te-palvelut.fi/te/fi/
Kyllä ne ihan olemassa ovat, fyysisinä virastoinakin, niissä ei vaan enää rampata vaa asiat hoituu netissä.
Eikä AP menetä mitään vaikka ei voi fyysisesti asioida. Ei nuo virastot sulle mitään työpaikkoja löydä, voivottelevat vaan tilannettasi ja ehdottavat siivoojan hommia minipalkalla tai sitte työkokeilu orjahommaa 9e/pv. Ei todellakaan voita mitään siellä taikka kelan toimistoissa käymällä.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Missä mahtoi puhelu kulkea 10 vuotta, TE-keskukset lakkautettiin 2009.
Mutta ole huoleti, ensi vuonna kunta ottaa työttömät hoiviinsa ja saat sekä henkilökohtaista palvelua että passituksen työkokeiluun.