Syntyvyys laskee koska naiset miehistyvät ja miehet naisistuvat.
Ei siinä mitään ihmeellistä ole. Miehistä on tullut nättejä tyttöjä ja naisista hirviä metsästäviä kaljaa juovia isäntiä.
Kommentit (5)
Eikö tämän kehityksen: naiset miehistyvät ja miehet naisistuvat - ole kuitenkin myös paljossa hyvä asia. Ainakin minusta on hieman tylsää, jos tai kun asioita tai tapoja (jne) jaettaisiin niin, että ne olisivat jotenkin sulkupuolittumeita; sen sijaan, että koettaisiin, että ei ole vain yhtä tai korkeintaan olisi vain hyvin harvoja asioita tai tapoja jne oikeita tapoja ilmentää naiseutta ja/ tai miehekkyyttä. Ei opimaalisin naiseus merkitse minusta sitä, että se olisi miehekkyyden vastakohta; ai toisin päin.
Sinkkumies
"Syntyvyys laskee koska henkilöt henkilöstyvät ja henkilöt henkilöstyvät"
Eli sukupuoliroolien kääntyminen päälaelleen johtaa lapsikatoon. Naiset lähtevät pubiin heittämään Dartsia ja ottamaan bisseä sen sijaan että silittäisivät kotona pyykkiä ja olisivat kuten naiset ennen olivat.
Naiset pyrkivät miesten asemaan osaamatta olla miehiä tai naisia. Naisita on tullut se kolmas sukupuoli jolla ei tee mitään suvun jatkamisen saralla.
Mitä sitten?