Mikä on suurin saavutuksesi?
Minulla suuri saavutukseni tapahtui eilen, sain hyvän työpaikan johon oli hakijoita 30. Tähän asti ollut pätkätöitä, eivätkä ole vastanneet ammattiani. Kyllä se mieltä lämmittää kun palkkakin nousi 2000e 5200e kuukaudessa. 😀
Kommentit (13)
Paras saavutus on kun sain potkut todella surkeasta työpaikasta. En kerennyt edes viikkoa olla siinä työpaikassa.
Pääsin vain 4 - 5 v:n pompotuksen jälkeen tk-eläkkeelle.
50 kilon painonnousu. 25 kiloa olen laihduttanut pois.
Suurin ja paras saavutukseni on oman lapseni kasvattaminen tervepäiseksi aikuiseksi, täysin yksin. Ei käytä huumeita, eikä ole alkoholistikaan, onneksi. On ollut siis onneakin matkassa. Käy töissä, on ahkera ja hyväkäytöksinen.
Lehtiartikkeli ja esiintyminen (pienemmän kaupungin) festarilavalla sekä se että minulta tultiin pyytämään yhteiskuvia, mielestäni jo ihan hyviä "saavutuksia" nuoren ikäni puolesta :)
Pystyin juoksemaan 10kilometrin matkan.Suoritustani ei kukaan ystäväni olisi uskonut minulle tapahtuneen pahan auto-onnettomuuden jälkeen.
Pääsin vuosien huumeenkäytöstä eroon. Tämä tapahtui ihan omin avuin 3vuotta sitten. Oon nyt sitä mieltä minkä itse aloittaa siitä pitää itse päästä myös eroon. Itsetuntoni nousi valtavasti irti pääsyn seurauksena.
Kolme naista perjantain ja lauantain kestäneessä juhlinnassa. Aina tulee voittaja fiilis kun tuota muistelee.
Olen nuorehko niin minulle ei mitään Nobelia ole myönnetty vielä. Henkilökohtaisesti ajattelen, että minun ja mieheni yhteinen paras saavutus on ollut selvitä kriisiytyneissä olosuhteissa ja rakastaa toisiamme ja kehittää parisuhdettamme niin, ettei erottukaan ja nyt meillä on rakastava ja onnellinen, "oikea" perhe. Lisäksi estin/keskeytin kaverini itsemurhayrityksen. Olen tyytyväinen ja nämä saavutukset tässä vaiheessa on varsin riittäviä.
Sain naapurin kanssa sovittua vuosia kestäneet erimielisyydet.
Suurimmat saavutukseni ovat varmaan tulleet negaation kautta eli olen selvinnyt elämänhaluisena muutamasta suuresta vastoinkäymisestä ja surullisesta tapahtumasta.
Saavutus-sanan käyttäminen tosin kuulostaa siltä kuin kuvittelisi tehneensä kaiken itse. Siitä tuskin on kyse kenenkään saavutusten kohdalla.
Blogini: https://ilouutinen.blogspot.fi/
Suurin saavutukseni on kun vuosikymmenien jälkeen sain yhteyden kadonneeseen siskooni hän asunut italiassa lapsesta asti.
Minun paras saavutus on kun pääsin ylioppilaaksi. Nyt pidän välivuoden.