Elämäni on niin turhaa ja jos minulla olisi uskallusta, niin tappaisin itseni
Olen yksinäinen, ilman kavereita, miehestä puhumattakaan. Kukaan ei halua olla kanssani. Ihastun aina vääriin miehiin,jotka eivät tiedä edes että olen olemassa, viimeksi naimisissa olevaan. Menenpä minne tahansa, niin ihmiset välttelevät minua, edes vanhempani eivät pidä minusta. Olen jo alkanut tottumaan siihen, mutta kipeää se tekee silti. Sisarukseni ovat suosittuja ja heillä on hyvä itsetunto, ollaan kuin eri planeetalta. Suvussani rahan tienaaminen on kaikista tärkeintä ja olen kaikkien sukulaisteni mielestä luuseri.
Kommentit (12)
Vierailija kirjoitti:
Tuun sinne antamaan halin :( Kyllä jokaisella pitäisi kavereita olla.
Kiitos, ihana ihminen.
Semmoista elämä on.
Sinccis
Get used to it
Ihmiset ovat ihan overrated. Hanki hyvä asunto, auto ja vene. Ulkoiluta koiraa.
Ei siinä mitään paskanlässyttäjiä tarvita.
IMHO
Sinccis
'
Vierailija kirjoitti:
Ihmiset ovat ihan overrated. Hanki hyvä asunto, auto ja vene. Ulkoiluta koiraa.
Ei siinä mitään paskanlässyttäjiä tarvita.
IMHO
Sinccis
'
Mieluummin lässyittäisin paskaa köyhänä kavereiden kanssa kuin itkisin yksin mersussa.
Tai sitten hakeudut toistuvasti "vääränlaisten" ihmisten seuraan? Uskon, että sinunlaisia ihmisiä on muitakin, joilla samoja arvoja, harrasteita tai kiinnostuksenkohteita kuin sinullakin (mitä ne sitten kohdallasi ovatkaan) ja arvostetaan enemmän henkisiä kuin materiaalisia arvoja. Sinun täytyisi vain löytää heidät.
Kukaan ihminen ei ole turha. Yksinäisyys tekee ihmiselle huonoa eikä kenenkään ihmisen pitäisi joutua elämään yksin! <3
Toivon, että löydät kaltaisiasi elämääsi ja pääset jakamaan tunteitasi, ajatuksiasi ja elämääsi samankaltaisten kanssa :)
Moni ruma ja lihava nainen on todella miellyttävä jos luonne on kultainen ja ihana. Eli panosta siihen miten käyttäydyt miesten kanssa niin varmasti löydät kivan miehen.
Terapiaan.... saat elämääsi ihmisen, joka tukee, kuuntelee ja auttaa sinua saamaan paremman mielenlaadun.
Huolehdi hyvinvoinnistasi.
Jos ei ole enää mitään menetettävää, niin muuta jollekin toiselle paikkakunnalle, jossa voisi aloittaa ns. puhtaalta pöydältä. Ei siinä varmaan ainakaan mitään menettäisi.
Vierailija kirjoitti:
Jos ei ole enää mitään menetettävää, niin muuta jollekin toiselle paikkakunnalle, jossa voisi aloittaa ns. puhtaalta pöydältä. Ei siinä varmaan ainakaan mitään menettäisi.
Kunhan on rahaa sen verran, että kykenee maksamaan muuton ilman yhteiskunnan apua. Kaveriton ei saa käsipareja tai autoja ilman rahaa.
Niin minäkin. Ei mitään sisältöä elämässä, kaiken ajan teen yksikseni jotain turhnpäiväistä, tai olen tekemättä, näin työttömänä vieläpä. Kukaan ei ihan todella jää kaipaamaan, kun kuolen. Ei itsesääliä vaan realisimia. Lemmikki olisi kiva, mutta ei ole rahaa siihenkään, ja kukaan ei hoitaisi sitä, jos vaikka matkustaisin tai olisin kipeä, kun ei ole ketään.
Tuun sinne antamaan halin :( Kyllä jokaisella pitäisi kavereita olla.