Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Autoilua on vähennettävä - auto pois lapsettomilta! Problem solved

Vierailija
11.06.2019 |

Lapsettomat mukavuudenhaluiset vellihousut voivat jatkossa kulkea kulkisilla, myös sieltä maaseudulta, teillä on aikaa ja helppo elämä vailla mitään vastuuta muista kuin itsestä.
Lapselliset saavat pitää autonsa koska lapsia pitää kuskata päiväkotiin, kouluun, oikomishoitoon ja harrastuksiin.
Jo on aika että lapsettomatkin näkee vähän vaivaa yhteiskunnan eteen.

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
11.06.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mene nyt hoitoon, hei hei.

Vierailija
2/6 |
11.06.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jesh, ei tartte mennä töihin!

Terv. Lapseton reissutyöläinen

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
11.06.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lapsettomat ovat ainoita jotka maksavat autoilunsa itse toisin kuin persaukiset perheelliset. 

Vierailija
4/6 |
11.06.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

75km suuntaansa töihin. Meneehän tuo pyörälläkin, vaikka talvella -30 asteessa ja vastatuulessa. Onhan tuota aikaa.

Vierailija
5/6 |
11.06.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

On surkuhupaisaa, kuinka yksi suosituimmista syistä auton pitämiseen on lasten harrastukset. Voisitteko ryhtyä tekemään taas sellaisia vanhanaikaisia lapsia, jotka keksivät tekemistä ihan itse ilman vanhempien osallistumista? Toinen vaihtoehto olisi katsella harrastuksia kävely- ja pyöräilymatkan päästä kotoa. Jollei lapsi osaa vielä kävellä, ei hän tarvitse harrastuksiakaan. Ja jos bellepetteri ihan välttämättä on saatava balettitunneille tai lätkää pelaamaan, muutetaan hyvissä ajoin asumaan sinne balettikoulun ja jäähallin lähelle. Vai eikö?

Vierailija
6/6 |
11.06.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lapsille (ja sille isoahteriselle av-mammalle) tekee hyvää kävellä työ, kauppa, kerho, koulu, harrastus plus muut joutavat matkat. Lapsien lihavuus on ongelma koska av-mammat kärrää lapsensa joka paikkaan. Ennen vanhaan lapset kulki kävellen tai pyörillä joka paikkaan ja lihavuusongelmia ei ollut. Eli lapsiperheiltä se auto on jo terveyssyistä kielletttävä ensimmäisenä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kolme kaksi