Ainoa päivä, kun olisi saanut nukkua pitkään ja naapuri herätti jo 5:54
En jaksa enää. Haluan vain kuolla ja vaipua ikuiseen uneen. Olen niin saata.nan väsynyt.
Kommentit (7)
Sulla on muitakin ongelmia kun naapuri...
Kolisteli suoraan seinän takana. Jossain vaiheessa varmaan hakkasi seinääkin ja tätä jatkui 3 tuntia. Ei varmaan ollut tahallista ja normaaleja elämisen ääniä kai. Mutta heräsin ja v*tuttaa. Olen vain niin väsynyt.
Olisi kiva päästä edes joskus aikaisin nukkumaan. Naapuri kolistelee ja paiskoo ovia joka ikinen ilta melkein puoleen yöhön. Ei siinä metelissä voi nukkua. On kuulemma normaaleja elämisen ääniä. Vielä pitäisi hetki kestää ennen kuin pääsen muuttamaan.
Oi tätä omakotiasumisen autuutta :) ei hakkaa kukaan seinään.
Vierailija kirjoitti:
Olisi kiva päästä edes joskus aikaisin nukkumaan. Naapuri kolistelee ja paiskoo ovia joka ikinen ilta melkein puoleen yöhön. Ei siinä metelissä voi nukkua. On kuulemma normaaleja elämisen ääniä. Vielä pitäisi hetki kestää ennen kuin pääsen muuttamaan.
En voi käsittää näitä ihmisiä, joiden "normaali" elämä kaikuu läpi koko kerrostalon. Eivätkö he kuule itseään? Olen itsekin muuttamassa tällaisen yläkerran naapurin takia. Pelkästään hänen kävelystään kuuluu aivan hirvittävä PAM! PAM! PAM! PAM! ja hän paiskoo vessan ovea, vessanpöntön kantta ja vetonuppia niin, että herään siihen korvatulpat korvissakin. Uskomattominta on, että hän myös lorottaa vessassa niin, että sekin kuuluu ihan selvästi korvatulppien läpi. Epäilisin muuten, että asunnossa on jotain vikaa, mutta aiemman naapurin aikana pystyin nukkumaan ihan hyvin ilman tulppiakin, vaikka toki silloinkin vaimeita ääniä kuului. Miten kukaan edes pystyy saamaan kaikissa toimissaan aikaan tuollaisen metelin??
Naapurin monilapsisella perheellä on ilmeisesti ulko-ovi rikki, kun sitä pitää paiskoa täysillä kiinni. Pitkälle yöhön kuuluu järjetön pauke. Tekisi mieli sanoa asiasta, mutta meillä ei ole yhteistä kieltä.
Miten se herätti?