Kaunis nainen voi olla sinkku vain omasta tahdostaan
Mitä on oikein nämä puheet, joita on joskus nähnyt ja kuullut, että kauniilla naisellakaan ei välttämättä olisi vientiä? Ja että kaunis nainen olisi yksin tai sinkku riippumatta omasta tahdostaan?
Kyllähän se on niin, että kaunis nainen voi olla sinkku vain ja ainoastaan siinä tapauksessa, ettei itse halua parisuhdetta tai parisuhteeseen. Ihan satavarmasti löytyy vähintään se yksi kiinnostunut mies, mutta lähes varmasti jopa useita!
Kommentit (12)
No ei se ole ihan noin yksinkertaista. Kauneus on kuitenkin subjektiivista; se mikä sinun silmääsi miellyttää ei välttämättä miellytä toisen silmää tai ainakaan herätä mitään kummempia fiiliksiä. Moni mies ei lähesty omasta mielestään kaunista naista jos esim. ujo, ei usko olevansa tämän tasoinen jne.
Tai sitten hän ei ole tavannut sellaista kumppaniehdokasta jonka itse haluaisi kumppaniksi. Varmasti löytyy kiinnostuneita, mutta eihän se tarkoita, että itse kokisi nämä kiinnostuneet sellaisiksi joiden kanssa haluaa parisuhteeseen. Kaikki eivät ensinnäkään rakastu helposti, vaikka siinä toisessa ei olisi mitään "vikaa" niin jos se tietty tunne puuttuu niin sitten se puuttuu.
Monille miehille ilmeisesti riittää se ihan kiva kunhan on hyvännäköinen, naisille ei usein riitä. Silloin ollaan mieluummin yksin kuin suhteessa josta syvä tunne puuttuu.
Mikä velvollisuus tai pakko kauniimman naisen olisi ryhtyä parisuhteeseen henkilön kanssa, jota kohtaan hän ei itse koe tai tunne puoleensa vetävyyttä. - Kyllä aika moni varmasti saattaa kohdata jonkun, joka saattaisi osoittaa hetkellistä kiinnostusta ja jopa halua ryhtyä kumppaniksi, mutta ilman vastavuoroista kiinnostusta toista kohtaan en ennustaisi "suhteelle" pidempää tulevaisuutta.
Vierailija kirjoitti:
Ei mua ole tullut kukaan ikinä pokaamaan vaan itse olen saanut kysellä. Enää en ole vuosiin viitsinyt ja niinpä ei ole ketään sitten ollutkaan.
Monet miehet kuvittelevat, että kauniilla naisilla on muutenkin vientiä ja tarjokkaita. Siksi nämä miehet eivät uskalla mokauksen pelossa tulla juttelemaan. Hyvä, että sinä teet niitä alotteita.
Eli siis hyvä ulkonäkö on kaikki kaikessa ja se minkä perusteella suhteeseen aletaan? Eiköhän se, että onko suhteessa vai ei, ole kiinni vähän muustakin kuin ulkonäöstä. Moni hyvännäköinen voi olla totaalinen ihmisp*rse, moni vähemmän kaunis ei ja toisin päin. Jotkut hyvännäköiset ihmiset luulevat itsestään liikoja ja ajattelevat, että koska olenhan hyvännäköinen niin muulla ei ole väliä. En minä ainakaan seurustelisi kenenkään kanssa vain koska on hyvännäköinen jos muuten kemiat eivät kohtaisi.
Onko kovinkin yleistä, että joku on sinkkuna, jonkun toisen tahdosta ja vaatimuksesta? - Ja kaunis nainen jotenkin erityinen poikkeus kun on sinkkuna omasta tahdostaan, eikä erityisesti kenenkään muun tahdosta.
Tietenkin nainen tekee valinnan itse.
Uskomatonta, millaisista itsestäänselvyyksistä täällä jauhetaan
Paskat.
Nainen voi olla sinkku vain omasta tahdostaan. Ihan sama miltä näyttää.
Vierailija kirjoitti:
No ei se ole ihan noin yksinkertaista. Kauneus on kuitenkin subjektiivista; se mikä sinun silmääsi miellyttää ei välttämättä miellytä toisen silmää tai ainakaan herätä mitään kummempia fiiliksiä. Moni mies ei lähesty omasta mielestään kaunista naista jos esim. ujo, ei usko olevansa tämän tasoinen jne.
Ei se kauneus nyt NIIN subjektiivista ole, ettei voisi yhtään aavistaa ketä pidetään yleisesti kauniina. Mielipide-erot ovat lähinnä tasoa: toisen mielestä joku on 8/10, kun taas toisen mielestä 9/10. Se että monet miehet eivät uskalla lähestyä kauniita naisia, ei muuta sitä että monet miehet uskaltavat.
Ap:n väitteestä olen kuitenkin hieman eri mieltä. Kauniskaan nainen ei välttämättä ole löytänyt ihmistä, josta hän oikeasti pitäisi, vaikka haluaisikin löytää sellaisen. Eikä sitä voi itse valita, miten helposti ihmisiin ihastuu tai rakastuu.
Vierailija kirjoitti:
Paskat.
Nainen voi olla sinkku vain omasta tahdostaan. Ihan sama miltä näyttää.
Mies voi olla sinkku vain omasta tahdostaan. Ainahan sitä voisi nimittäin paritua toisen jämäpala miehen kanssa. Ongelma ratkaistu.
Ei mua ole tullut kukaan ikinä pokaamaan vaan itse olen saanut kysellä. Enää en ole vuosiin viitsinyt ja niinpä ei ole ketään sitten ollutkaan.