Olisiko Sirpa Laamasen sikiö pitänyt abortoida?
Mielipiteitä. Raskaus lienee ollut ensimmäisellä kolmanneksella kun tappoivat Eerikan.
Kommentit (10)
Ei, ei se vauvan vika ole mitä äiti on tehnyt. Lapsi ei vaan saisi koskaan joutua vanhemmilleen. Ja lainsäädäntöä pitäisi muuttaa niin, että joskus lapsen voi laittaa adoptioon ilmankin biovanhempien suostumusta. Olisi oiva paikka tehdä niin.
Ehdottomasti olisi pitänyt abortoida. Josta tulemmekin siihen johtopäätökseen, että he tekivät jälkiabortin sille tytölle, hänestä olisi kuitenkin tullut samanlainen kuin äitipuolestaan.
Ei.
Lapsi on täysin syytön KAIKKEEN, ja onneksi päässyt sijoitukseen tai adoptioon.
Ystäväni sai muutama kk sitten adoptiovauvan, jonka oli syntynyt viime syksynä, ja jota oli odotettu vuosikausia. JOS tuo on se laamasten lapsi, niin ovat todellakin tehneet monta ihmistä erittäin onnellisiksi..
Ei lasta pidä rangaista siitä, mitä hänen vanhempansa ovat tehneet. Tämäkin kyseinen "sikiö" voi joskus eksyä lukemaan näitä keskusteluja. Lapsi jolla on tällainen tausta tarvitsee kaiken mahdollisen myötätunnon ja rakkauden, eikä ulkopuolisten arviointeja siitä oliko hänellä oikeus syntyä.
Ei tietenkään muuten olisi syyllistytty samaan tekoon mitä Laamanen ja Tarkki tekivät Eerikalle - murhaan.
Toivon todella ettei pahuus ole geneettistä...tai kohta on Sipen lapsen adoptoineella tooodella kivaa...
[quote author="Vierailija" time="16.03.2013 klo 19:14"]
Raskaus lienee ollut ensimmäisellä kolmanneksella kun tappoivat Eerikan.
[/quote]
Tämän "älykkään" päätelmän teit varmaan siitä, että mummo-tarkki osti lahjan sukuun syntyvälle vauvalle. Ei ole tullut mieleen, että sukuun olisi viime vuonna voinut syntyä muitakin lapsia? Opettele ajattelemaan.
Onkohan käynyt edes äitiysneuvolassa ja ovatko seuranneet tuota perhettä?
No se oli sataprosenttisesti Laamasen päätettävissä kuten kuuluukin olla.