Mitä vaippoja käytätte?
Tuleva ensimmäisen lapsen äiti kyselee! Mitä merkkiä käytätte ja miksi? Olen miettinyt että ostaisin Libero Touch- vaippoja, mitä myös ystäväni käyttää. Tai sitten Eco by Naty, joitakin ekologisia vaippoja pitäis tilata netistä..
Mutta mitäpä te käytätte ja miksi?
Kommentit (10)
No jos nyt viilataan pilkkua, niin en kysynyt että mitä te luulette että minun lapselleni sopii. Vaan kysyin että mitä merkkiä te käytätte lapsillanne. Ja olisin sitä kautta sitten tehnyt kokonaiskartoitusta että mikä merkki minun kannattaa ensiksi ostaa ja lähteä kokeilemaan. :)
Mutta varmaankin Liberolla alotan!
Meillä pojalla on Libero käytössä, sopivat parhaiten. Pampersin vaippoja koitettu, iho alkoi punottamaan. Pampersin vaipat haisee voimakkaasti, ehkä jollekki kemikaalille? Muumit ei jotenki istunu hyvin pojalle. Kokeilemalla selviää mikä on paras.
Eikö nykypäivänä kaikki fiksut ihmiset käytä kestovaippoja?
Suosittelen muumeja, kotimaisia. Mulla ollut jo kolmella käytössä.
Niitä joihin mahtuu 18 kg tavaraa.
Toivon todella, ettei suuri osa kävijäkunnasta käytä vaippoja... : /
Tuohon ei voi muut vastata. Sitä ei tiedä, ennen kuin kokeilee merkki mikä omalle lapselle sopii.