Puoli seitsemän avaruusjuontajakaksikko!
Huh huh, miltä planeetalta nuo on tänne tipahtaneet.
Olivatkohan vähän ylipukeutuneita.
Viisi minuuttia katsoin lopusta ja karmea juontajanainen sai voimaan pahoin. Mistä näitä löytyy?
Kommentit (7)
Miten tuo YLE:n juontaja- ja toimittajahenkilöstö tuntuu sekoittuneen ihan tyystin? Aamu-TV:täkin juontavat välillä uutisankkurit, välillä entiset ulkomaankirjeenvaihtajat. Odotan kauhulla minä aamuna Matti Rönkä juontaa, Marjukka Havumäki ennustaa säätä ja Joonas Koskela lukee uutiset.
natasha oli paras juontaja, valpas ja rento ja herkkujakin sai ❤🐕
Oisko se niin, että nykyään työssä on kaikkien osattava kaikkea.
Ja lopulta jokainen hoitaa yksin koko homman / päivä.
Uutiset, aamujuonnot, haastattelut ja urheilu-uutiset.
Pitää olla joustava, sitähän Suomen hallitus ja PM ehdottaa tai ehkä jopa vaatii.
Mun mielestä välillä on aika hauskoja keskusteluja puoli seiskassa, kun juontaja vain ynähtelee just joo.
Ei ole helppoa tilaan työ, kun pitää ottaa selvää asioista ja henkilöistä olla yleissivistystä ja tietää esim mitä olivat suffrigatit?
3.12 maanantai. Toimittaja Susanna aika vaisu, miksi.
Aika vähän tuota studio ssa olo aikaa.
Ainakin 50% on nauhotteita.
Kovaa duunia. Varmasti.
Toimittaja Päivikki Koskinen, muuten näyttää ihan Susanna Koskelta. Näitä Puoli Seiskan juontajiahan on muuten jouduttu lainaamaan aamu-tv:seen kun aamu-tv-juontajat käyny muuten vähiin. Myös uutiset joutunu lainaamaan uutistenlukijoitaan ja jopa eu-kirjeenvaihtaja päässy aamu-tv-juontajaksi.
Näyttivät kyllä pahalta mutta olivat muuten fiksumpia kuin ne vakiotoimittajat. Keskustelu oli paremman tasoista mielestäni.