Lietsooko media näillä syntyvyys uutisilla rasismia?
Musta tuntuu, että nämä lööpit mitä on tullut tänään roppakaupalla saa ihmiset raivoihinsa.
Kommentit (5)
Vierailija kirjoitti:
Miksi saisi raivoihinsa. Elinkelpoiset yksilöt lisääntyvät ihan niin kuin pitääkin.
Ei sillä ole mitään sen kanssa tekemistä. Lue kommetteja niin näet.
Kyllä lietsoo tässä työllisyystilanteessa. Suomessa hirvittävä määrä työttömiä ja puhutaan, että muualta pitäisi tuoda ihmisiä lapsia tekemään. Järjestäisitte ensin kunnon
töitä kaikille työttömille, sen jälkeen alkaisi ehkä lapsentekokin maistua, kun olisi varaa suunnitella tulevaisuutta. Mikä tätä hallitusta oikein vaivaa? Haluaako Sipilä vaihtaa suomalaiset kehitysmaista tulevaan halpatyövoimaan? Onko meillä suunnitteilla väestönvaihto?
Media lietsoo. Joo, hyshys. Eiköhän se tilanne ole hallituksen aikaansaannosta, ja minä ainakin haluan tietää tehdessäni äänestyspäätöksiä keväällä.
Ei varmaan kannata laittaa mitä näissä lööpeissä sitten on sanottu. Kaikilta ei ole kotisohvalta suoraa näköyhteyttä ärrän lehtitelineeseen.
Miksi saisi raivoihinsa. Elinkelpoiset yksilöt lisääntyvät ihan niin kuin pitääkin.