Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Yrittäjät ja työntekijät, perheellisen häpeä omasta itsestään

Vierailija
19.10.2018 |

Pitääkö yrittäjien saada tässä maassa kaikki? Siis ihan kaikki ja olematta vielä kiitollinen? Sain kuulla juuri eräältä yrittäjältä halveksuvien tuhahtelujen kera, että "ei pidä luulla että muut ihmiset maksaa aina kaiken" kun toivottomana surkuttelin, kun ei päästy lasten kanssa kesällä mihinkään lomarahaleikkausten vuoksi. Ovat vieläkin siipi maassa kun syysloma nosti esiin taas, kuinka me ei tehdä mitään vaikka muut tekee.

Ymmärrättekö te, että me olemme ihan oikeita ihmisiä ja perheitä? Ja me teemme sen työn? Miksi pitää ottaa ja vielä ilkeillä ja paheksua päälle? Kuinka nöyräksi minun pitää taipua?

Pitääkö minun kaivaa kuoppa itselleni, mennä sinne ja olla kyykyssä etten vaan häiritse ja ymmärän oman loisuuteni ja mitättömyyteni teidän keskuudessa?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
19.10.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

No on sinulla ongelmat.

Vierailija
2/3 |
19.10.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pääministerimme Sipilä levittää tällaista ajattelun kasvustoa. Uskovaisten hengessä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
19.10.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kun työtä voi tehdä ilman palkkaa ja oikeuksia niin yrittjät voinee hoitaa homman ihan itse,

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan yhdeksän kuusi