Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

miksi/millainen ihminen valitsee mielummin irtosuhteet kuin seurustelusuhteen?

Vierailija
27.09.2018 |

Mitä saatte irtosuhteista?

Kommentit (1)

1/1 |
27.09.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse ymmärrän irtosuhteissa eläjiä todella hyvin, vaikka nykyään elänkin vakiintuneessa parisuhteessa.

Ihmisellä voi olla elämäntilanteita tai vaiheita, jolloin ei koe tarvetta sitoutua yhteen ihmiseen. Parisuhde on myös aika raskas, siinä mielessä että siinä pitää olla koko ajan läsnä ja toisen käytettävissä.

Nuorempana en itse olisi pystynyt sellaiseen, ensinnäkin siksi, että tarvitsin todella paljon omaa aikaa ja henkistä tilaa (ts. aikaa olla ihan vaan rauhassa) ja ihan sen konkreettisen ajan puutteen vuoksi.

Minulle opiskelu ja uran luominen olivat tärkeämpiä asioita, kuin parisuhde. Laitoin kaikki paukut siihen, että saan elämältä haluamani asiat. Se vei aikaa, voimia, ja resursseja. Parisuhteelle ei vaan olisi jäänyt mitään.

🇺🇦🇮🇱

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla