Mitä teette tänään?
Antakaa vinkkejä aurinkoisen sunnuntain viettoon :)
Kommentit (20)
Pesen ikkunat ja laitan puutarhaa talvikuntoon.
Koiran vien metsään lenkille.
Juuri söin vatsani täyteen, menen harjoittelemaan ilmakivääriradalle ampumista loppupäiväksi.
Vasta aamukahvia keitellään. Ehkä voisi ulkoilla ja lukea, ladata akkuja tulevaan viikkoon.
Mä olen just lähdössä pitkälle kävelylenkille. Ihana ilma!
Keitän tomaattisosetta kesän viimeisistä kasvihuoneesta pelastetuista tomaateista. Teen tomaattista lihapullakastiketta. Pyykkiä, tiskiä, imurointia, koiran ulkoilutusta. Illaksi töihin ja töiden jälkeen sauna ja Korpelan kujanjuoksu.
Kävin lenkillä. Nyt koulujuttuja. Myöhemmin kauppaa ja ruokaa. Ehkä päikkärit ja illalla koulujuttuja jos jaksan.
Järjestelen vaatekaapin, pesen pyykkiä ja siivoan huushollin.
Lähden heti lenkille kun saan vaan per..seeni tästä datan äärestä pois. Loppupväksi hyvä kirja varattu,
Huusholli siivottu jo ja pyykit pesty. Hallelujaah !
Äsken tehtiin pihatöitä. Ei oo suunniteltu päivää sen kummemmin , vapaata, kun on.
Heräillyt ihanaan aurinkoiseen ja kylmään! sunnuntaiaamuun jo 9.
Menen metsäpolkuja pikkukierrokselle max puoli tuntia.
Sitten taas : ) PIKKUbrunssia eli kaurapuuro & omelettia, kahvia.
Myöhemmin sitten jotain taiteellisia harrastuksia /ehkä kunnon lenkki/ ehkä uinti - iiiiik!/
Ruokaa ei tarvi laittaa, ihan parasta se.
Perunoita keitettynä & rapusoosi (kaupan) ja kunnon vihannekset tuolta kasvihuonetarhurilta.
Lomalla : )
Katson pari elokuvaa, palstailen, luen kirjaa. En ole poistunut koko viikonloppuna kotoa koska itken koko ajan.
Samaa mitä aina eli en mitään. En nauti siitä, mutta parempaankaan ei tällähetkellä ole varaa ja yksin on muutenkin tappavan tylsää. Tälläistä joka päivä.
Eilinen parilla käynti lipsahti siihen, että Überin sovelluksen mukaan tulin kotiin klo 3. Tämä päivä siis tuhrautuu krapulaan. Ärsyttää, mutta ei voi mitään. Kaupassa on pakko käydä. Sääennusteen mukaan vuoden viimeisiä hellepäiviä, joten ulkonakin voisi lojua vaikka kirjan kanssa.
Olen katsellut The Sinner -sarjaa netistä ja tänään ajattelin vielä pestä yhden maton ulkona.
Heräsin, köllöttelin tunnin, sitten nousin ja söin rauhassa ison aamupalan. Äsken kuurasin kylppärin, se saa nyt kuivua rauhassa ennen kuin järjestelen tavarat paikoilleen.
Ajattelin kohta ottaa vesivärit esille ja maalata. Ajatuksena myös katsella sarjoja ja kuunnella äänikirjaa. Jos jaksan, niin parvekkeella pitäisi kyllä siivota. Saa nähdä inspiroidunko.
Valmistelen mökkiä talvikuntoon ja lähden huomenissa kotia kohti.
Vierailija kirjoitti:
Makaan ja piereskelen
...hyvänkokoisen aivopieeerun. : )
Onanointi.