Onko kukaan eronnut välimatkan takia vaikka molemmat rakastaa toisiaan?
En kestä tätä ikävää. Tää tekee mut hulluksi. Se on jatkuvaa ja sydän riutuu. Oliskohan tässä helpompi vaan surra ero pois? Kuin kestää tätä jatkuvaa pskaa johon ei muutosta tule koskaan.
Kommentit (3)
No kuinka usein te näette? Me nähdään kerran pari kuukaudessa, ja se riittää mulle oikein hyvin. Ikävä tietysti on, mutta mitä sitten? Sehän on ihanaa kun tietää että toinen on kuitenkin siellä olemassa, ja ikävöi mua. Ja on kivaa kirjoitella viestejä ja soitella, ja sitten kun nähdään, on se ihan juhla.
"johon muutosta ei tule koskaan"? Ei kannata turhaan olla tuollaisessa suhteessa, ei siinä mitään oikeaa rakkauttakaan ole jos kumpikaan ei muka voi tehdä mitään muutoksia että voitaisi esim. muuttaa yhteen joskus (olettaen ettei molemmat halua suhdetta jossa tavataan vaikka kerran kuukaudessa).
Tekosyitä on tietysti paljon "en voi lähteä kun minulla on täällä sitä ja tätä..." ja ne kertovat että muut asiat ovat sitä kumppania tärkeämpiä, ja silloin todella kannattaa miettiä kannattaako siinä suhteessa edes olla.
Jos se kumppani on toisessa maassa, kyllä se järkevää on erota, jos ei pysty kustantamaan matkoja.
Kyllä se siitä.