No nyt se yksi rehtorikin on pidätetty virastaan?
Eikös se todennut vain ettei kaikkea häirintää voi saada kouluissa pois? Ei kai se puolustanut häirintää mitenkään. Eihän kaikkea kiusaamistakaan saada pois käytännössä vaikka tietysti se on tavoite. Taisi vain sanoa suoraan miten reaalimaailmassa asiat ovat?
Kommentit (2)
Taisi sanoa vähän enemmänkin kuin tuo, sen lisäksi että epäili koko tutkimuksen todenperäisyyttä, käytti alatyylisiä ilmaisuja, kiroili ja vähätteli asiaa. Tässä tapauksessa minä en näe että kunnanvaltuusto olisi mitään muuta voinut tehdään kuin pistää miehen viralta. Kyse on kuitenkin yläkoulusta, ei siis mistään aikuisoppilaitoksesta.
Voi olla että hän on valinnut vain sanansa harvinaisen huonosti ja tarkoittanut jotain muuta kuin miltä nuo lausunnot meriselityksineen kuulosti, mutta jos alaikäisten lasten kanssa työskentelevä opetusalan ammattilainen ei tuon sivistyneemmin saa itseään ilmaistua, ei se tosiaan paklaamalla parane, kuten hän itsekin totesi.
Ap ei ymmärtänyt tätäkään vaan suu auki kirjoittelee palstalle sekavia.