Voi jessus sentään! Miten jollain ihmisellä voi olla elämän hallinta näin hukassa
Jessus sentään, kun katselin miniäni touhua viikonloppusin nukutaan klo 10-11, syödään eineksi ja valvotaan klo 1 saakka.
Voi jessus sentään!
Kommentit (9)
Osta pojallesi ja miniällesi joululahjaksi kukko. Ensimmäisen kerran kiekuu hän kolmelta, toisen kerran neljältä, joka on paras nousun aika. Siihen loppuu aamuinen sängyssä vetelehtiminen.
Olisi varmaan hyvä ihminen jos tuulettaisi vuodevaatteita ja kitkisi perunapenkkiä ja sellaista kaiken päivää. Mutta niin ikävystyttävää.
0/5
Elämää ei voi hallita. Toisten erilaisia päivärytmejä ja syömisiä kyttäävä ihminen on surkea rassukka, jolla ei taida varsinaista elämää itsellään edes olla.
Voi jessus sentään, alelaari pullistelee kaupaksi käymätöntä huonolaatuista provoa. Edes manufaktööri itse ei jaksa teeskennellä että nyt on laatutuote.
Epäonnistuit siis täydellisesti poikasi kasvatuksessa koska hän valitsi niin järkyttävän kumppanin.
Voi jessus sentään näitä nykyajan nuoria! Ei niistä ole mihinkään! Maailmanloppu tästä tulee! Voi jessus sentään! Pilalla koko ihmiskunta!
Perinteet kunniaan kirjoitti:
Osta pojallesi ja miniällesi joululahjaksi kukko. Ensimmäisen kerran kiekuu hän kolmelta, toisen kerran neljältä, joka on paras nousun aika. Siihen loppuu aamuinen sängyssä vetelehtiminen.
Kukkorukka, niskat nurin! Siihen loppui kieunta.
Sellaisia ne nuoret on. Pomppivat ja kiljuvat yöllä sängyssä vaikka piti nukkumaan mennä.
Kyllä anoppi. Olet aina oikeassa. Einekset on saatanasta ja niihin kuolee. Tärkeämpää on kotona tehty ruoka vaikka sitten väsyneiden ja kiukkuisten vanhempien kustannuksella. Kaikki ihmiset ovat iltaunisia ja aamuvirkkuja, kaikki muu on valetta ja ku setusta. Tiede ei ole todistanut, että osa ihmisistä on virkkuja iltaisin ja vastaavasti lepäävät univajeen aamulla pois.
Kaikilla ihmisillä pitäisi olla samat tavat ja arvot kuin kunnollisilla ihmisillä ja kaikesta muusta saa ehdottomasti loukkaantua ja kirjoittaa tänne, että miniä on huono ihminen.
Onnea valitsemallasi tiellä.