Vatsavaivainen Jukka poistettiin lennolta
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/201808072201116312_u0.shtml
Vatsa oli vaivannut jo ennen lähtöä ja vaivasi edelleen koneessa.
Ihanko oikeasti pitää tieten tahtoen mennä levittämään niitä paskatautipöpöjä? Itse ainakin sain rivien välistä sellaisen kuvan, ettei kyse ole ollut mistään kroonisesta suolistosairaudesta, vaan vatsataudista.
Kommentit (9)
Kuinka monta ketjua tästä wc sankarista nyt oikein jo on?????????????
Jugi on jo kohta kovempi kuin aino.
Häh, silägän oli vaan ilmaa mahassa?
Lentoemolla ei todellakaan ole valtaa päättää siitä poistetaanko joku lennolla. Koneen kapteeni tekee sen lopullisen päätöksen siitä poistetaanko joku. Aina. Lentoemolla ei moiseen valtaa ole.
Onko Ap Finnairilla töissä? Itse lopetin kyseisellä yhtiöllä matkustamisen. Todella töykeitä emoja, ei jatkoon.
Mitä siitä tulisi, jos yksi ukko istuu koko lentomatkan vessassa? Pitäähän muidenkin päästä sinne. Itse kestän kyllä sen 4-5 tuntia käymättäkin.
Jos jokaisen pierun takia kone tyhjennettäisiin, ilmatilaa vapautuisi, kun ei enää tulisi matkustajia.
Toivottavasti kyseinen lentoemäntä saa potkut. Vallanhalu ei sovi palvelualalle.
Ihan oikein ettei vatsatautisia oteta lennolle. Tällä suojellaan myös muita matkustajia. Kun yksi mahatautinen ripuloi koneen vessassa, se pitäisi joka kerta desinfioida ettei tartu seuraavaan wc kävijään.
Noi vatsataudit tarttuu älyttömän herkästi. Tässäkin tapauksessa tämä kaveri oli käynyt myöhemmin sairaalassa, joten mistään pelkästä ilmavaivasta tuskin oli kyse.
Samaa mieltä. Mutta pitää sääliä, koska kirjoitettu pitkä nyyhkytarina pilalle menneestä lomamatkasta :'(