Raivostuttaa facebookissa kilpailuiden "tägää kaveri(t), jonka kanssa jakaisit palkinnon"-vaatimus! Ei minulla ole sellaisia kavereita, hemmetti!
Ärsyttää, kun silti tahtoisi osallistua noihin kilpailuihin, muttei kehtaa, koska ei ole ketään, jonka voisi tägätä niihin. :(
Kommentit (6)
Totta. Ja nuo on muutenki niin tyhmiä miksi siihen pitäis tägätä jonku nimi,ei mitään yksityisyyttä tässäkään :D Ei kaikki välttämättä halua tulla mainituksi kaiken maailman hilipati arvontoihin..
Poistaisin kavereista, jos jollakin olisi tapana tägätä mut tuollaisiin.
Penskat tekee tätä tägäystä myyntipalstoilla ja muissakin ryhmissä. On todella ärsyttävää huomata että postauksesi on saanut vaikka 10 kommenttia jotka kaikki on joidenkin apinoiden tägäyksiä. Sama juttu "Suraan" -viisauden kanssa. Monessa ryhmässä tulee oikeutetusti monoa jo moisesta teinipelleilystä.
En mä koskaan täkää. Laitan tyyliin pojalle/tyttärelle/perheelle.
Ylläpitämässäni ryhmässä on seuraan/tägään -kielto. Siinä ei jousteta vaan kerrasta lentää ulos. Jos ei ole mitään sanottavaa niin sen voi sanoa jossain muualla.
Tee itse valeprofiili ja tägää aina se niihin.