Lue keskustelun säännöt.
Ketä äänestän?
30.10.2017 |
Tärkeitä asioita:
Pieni ja keskituloisten perheiden hyvinvointi eli sosiaaliturva on nykyisellään ok.
Pakkoruotsi loppumaan
Kunnalliset laajat terveyspalvelut. Hyvinvointia ei voi kilpailuttaa mielestäni koska henkilöstöresurssit väistämättä kärsivät- hoidon laatu heikkenee. Olen nähnyt tämän omin silmin yksityisissä hoivafirmoissa viime vuosina koska olen itse hoitaja ja vertailukohteitakin löytyy työhistoriasta paljon.
Koulutuksesta ei leikata, mutta vaihto-opiskelijoita ei oteta enää yliopistoihin. Yhden korkeakoulututkinnon raja uusille opiskelijoille.
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Minä en äänestä enää. Kaikki ne kusettaa, oli siellä pöntössä kuka vaan. Nyt kun en äänestä, niin kaikkihan aukoo päätä etten voi sitten myöskään valittaa mistään. En voikaa tiedän. Mutta kun en äänestä, niin en halua myöskään osallistua. En ole taloudellisesti riippuvainen kenestäkään tai mistään.