Mitä tehdä jos on liian leveä nenä ja liian korkea otsa?
Kommentit (14)
Sulkeudu huoneeseesi äläkä koskaan enää poistu sieltä. Pizzaa saa tilattua ovelle.
Contouring-meikillä voi kaventaa nenää ja lyhentää otsaa. Korkeaan otsaan tosin toimii parhaiten otsatukka.
Juo ittesi kauniiksi. Niin sun petikaveritkin tekevät sulle.
Joo, opettele meikkaamaan varjostuksilla nenää kapeammaksi, katso vaikka Youtubesta ohjevideo ja harjoittele ensin! Vaikea sanoa tosta otsatukasta, kun ei tiedä millaiset hiukset sulla on, mutta luulisi että kampaaja osaisi neuvoa. Varmaan netistä löytyy siihenkin vinkkiä, jos etsit. Itse pidän sellaista otsista, että laskeutuu sivuille pehmeästi molemmin puolin ja jätän suortuvia ponnarista/nutturasta. Tämä toimii varsinkin jos ei ole ihan suora ja ohut tukka, vaan hieman taipuisa. Jos vedän jonkun kireän ponnarin niin että hiukset on vedetty taakse pois otsalta niin olen ihan järkyn näköinen.
Katso kuvia Michelle Obamasta. Sama "ongelma" hoidettu tyylillä.
Ei mitään! Olet ihan täydellinen just tuollaisena ihana!
Siis taidan olla ihan tyhmä, mutta laitoin kuvan siihen ugly or pretty sovellukseen ja sieltä tuli vastaus, että liian korkea otsa ja leveä nenä, silmätkin taisi olla liian kaukana. :) Mutta kuka nyt täydellinen onkaan?
Tuo Michelle Obama on hyvä esimerkki, onko muita, vaikka valkoihoisia? Itse tykkäisin pitää ponnaria, jossa ei otsista mutta ei taida sopia mulle. Jotenkin tuntuu että otsis menee vaikka pienessä sateessa jo huonosti tai tuulessa.
ap
Nenäleikkaus ja hiusrajan siirto alemmas
Oppia hyväksymään itsensä.