Nyt riitti kylmää-kuumaa miehet, ei ikinä enää!
Mulla on nyt reilun vuoden sisällä kokemusta kahdesta työkaverista, joilla vaikuttaa olevan jotenkin sekavat fiilikset. Välillä ollaan todella ystävällisiä ja flirttailevia ja seuraavana päivänä suunnilleen tylyjä. Mikä ihme miehiä vaivaa?!? Itse olen mielestäni käytökseltäni aina oma, iloinen itseni. Aiempi ailahteleva mies vaihtoi onneksi työpaikkaa ja nyt sitten tämä toinenkin työkaverini on alkanut käyttäytyä täsmälleen samalla tavalla.. On vähän rasittavaa mennä töihin, kun ei tiedä että minkäköhänlainen päivä tällä miehellä mahdollisesti tänään on.. Muilla kokemusta vastaavasta ja mikäköhän tollaseen käytökseen auttaa?
Kommentit (2)
Ei tarviikaan aina huomioida, mutta käytös on ollut näillä molemmilla miehillä korostetun ystävällistä ja korostetun tylyä. Tyyliin toisena päivänä avataan ovi ja toisena suunnilleen läiskäistään se naamalle. Luulin jo, että vika oli siinä ekassa miehessä, mutta nyt olen jo ruvennut miettimään että missä ihmeessäse vika oikein on.. Toisaalta vaikuttaa, että nämä miehet viihtyvät seurassani, mutta toisaalta taas vaikuttaa, että he vihaisivat minua.. En ymmärrä yhtään.
Ap
Mulla myös oli yksi tuommoinen kunnes vaihtoi firmaa.
Tosin eihän sitä aina jaksa huomioida, mutta oli se käytös vähän ristiriitaista.. kovasti välillä flirttaili mutta siihen sitten jäi. Tosin olin kyllä vähän pulleampi ja vanhempi kun hän, liekö mitään oikeasti ois halunnut. Ihailua ehkä itselleen