Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Apua peiton valinnassa

Vierailija
15.09.2017 |

Vanhalla ystävällä menee nyt huonosti ja haluaisin auttaa. Yhtä lasta palelee öisin joten ostaisin yllätykseksi peiton ja tyynyn. Lapsi on korkeintaan 150cm, ehkei sitäkään, yli 140cm ainakin. En halua kysyä tarkemmin ettei yllätys paljastu. Itselläni ei ole lapsia joten en oikein tiedä minkäkokoisen peiton pitäisi olla. Lasten kokoa vai jo aikuisten kokoa?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
15.09.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

aikuisten kokoa. tyynyn jos ostat niin aikuisten mutta ei hirveän paksu. 

Vierailija
2/4 |
15.09.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miks se sun pitäis maksaa?  Joku yhäri ryypänny rahansa  ja lapset näkee nälkää! Maksattakoon ukollansa. Kaikki ne sikiääkin!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
15.09.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aikuisten kokoa tietenkin. Tuonikäiselle se on jo paras ja jos nyt vielä jonkun lastenpeiton alle mahtuisikin niin jäisi käyttöiältään lyhyeksi.

Vierailija
4/4 |
15.09.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

https://jysk.fi/makuuhuone/peitot/kuitutayte/plus/peitto-2x600g-fulufje…

Itse ostin juuri tuon peiton kun oli niin hyvä tarjous (vielä sunnuntaihin voimassa). Siinä on ommeltu kaksi peittoa yhteen niin on tosi lämmin. Suosittelen!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän seitsemän yhdeksän