Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Anoppi muuttaa meille.

Vierailija
01.08.2017 |

Tullut jotain kränää miehensä kanssa ja poikansa keksi majoittaa anopin tänne meille. Minulta ei tietenkään kysytty, perhettä on autettava.
Anoppi on "kotiäiti" ja aikoo hoitaa vuokranmaksun laittamalla meille ruokaa. Hän on järkyttävän huono kokki, vaikka mieheni ei sitä huomaa. Keitetyt perunat täynnä multaa ja kiviä, liha raakaa tai kuivaa, salaatissa vilisee homeiset tomaatinpalat.
Ja se tärkein on, että asumme kaksiossa, anoppi nukkuisi olkkarissa.
Muitakin asioita on, mutta juuri nyt olen niin järkyttynyt, etten vain tiedä mitä tehdä tai ajatella. En tule anopin kanssa toimeen lainkaan ja inhoan yövieraita, tärkeintä kodissa on oma rauha.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
01.08.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei käy, että sinulta ei ole edes kysytty.

Olisko anopille jotain muuta paikkaa, jos eivät saa sovittua.

En minäkään kestäisi asua anopin kanssa samassa. Taistelu olis kova, anoppi on kova sanomaan ja puuttumaan. Minä hänen mielestään liian huoleton. Kaiken pitäisi anopilleni olla tip top.

Vierailija
2/2 |
01.08.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kaksi yötä on aivan maksimi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme viisi kolme