Onko menkkoja mahdollista siirtää? Häät tulossa kuun vika viikonloppu ja samoin menkat.
Mulla on aika tarkat menkat ja ne on nyt uhkaavasti tulossa häiden aikaan. Voiko niitä mitenkään varmasti siirtää tai saada alkamaan vaikka aiemmin?
Menkkojen aikaan mulla on kovat kivut, kuumetta, ripulia, pahoinvointia jne joten toivoisin kovasti että menkat ei silloin tulisi.
Kommentit (5)
Primoluteilla voi siirtää varmasti, jos aloitat kuurin väh. 3 päivää ennen vuodon alkamista. Joillakin harvoilla tulee tiputtelua ja pientä nipistelyä alavatsassa. Itselläni ovat toimineet ihan ilman mitään sivuoireita.
Voi siirtää, tosin en tiedä onko jo myöhäistä? Olis pitänyt noilla pillereitä jo muutama kuukausi sitten muokata menkkojen ajankohtaa. Tosin voit nytkin kokeilla, mutta menkat voi silti tulla, ainakin vuotoa ja jotain oireita.
Jos syöt pillereitä, niin aloitat vaan uuden liuskan heti edellisen perään. Siinä se.
Primolut Nor -resepti lääkäristä!