Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Sain kutsun hutsun aivottomiin häihin

Vierailija
29.06.2017 |

Sain kutsun kaverin häihin. Odotettavissa on varmaan kaikki hölmöt hääkliseet. Ei millään jaksaisi kaiken maailman mukahauskaa. Kuinka moni jättäisi häihin menemättä?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
30.06.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Älä ihmeessä mene! Eiköhän hääpari toivo häihinsä vieraita, jotka aidosti iloisesti tulossa. Joten jätä väliin, jos ei kiinnosta.

Vierailija
2/2 |
30.06.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olispa niin siistiä päästä pitkästä aikaa kunnon kliseisiin hääleikki häihin! Viime vuosina on ollut neljät pönötyshäät. Ei mitään tekemistä ja juttelukin ollut jäykkää ja vaivaannuttavaa. Lapsettomia ja alkottomia häitä, hyi. Tai oli yhdet ulkkarihäät, kun morsio on ranskalainen. Siellä oli lapsia ja viiniä, muttei juttuseuraa, kun sulhasella on pieni hiljainen suku ja ranskiksilta ei taipunut enkku, eikä multa ranska.

Kunnon seisovapöytä touhua ja viinin virtausta, morsiammen ryöstöä jne.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi seitsemän seitsemän