Ylläpito! Poistakaa nuo sotaketjut!
Ylläpito! Poistakaa nuo sotaketjut!
klo 20:06 | 14.4.2017
Ihan turhaa paniikinlietsontaa! Tällä palstalla käy myös ihmisiä jotka kärsivät ahdistuksesta, masennuksesta yms. Myös alaikäisiä käy paljon. Suurin osa varmaan ymmärtää jutut ihan huuhaaksi, mutta joku voi oikeasti ahdistua noista jutuista.
huh huh oikeesti
Sotia nyt on ollut maailman sivu ja keskustelu on ajankohtaisista aiheista, jotka ovat uutisissakin. P-korean tilanne on hieman kärjistynyt. Ihme pumpulimaassa säkin elät jos edes uutisista ei voi keskustella. Vai että paniikinlietsontaa. No Suomessahan tosiaankin kannattaa pelätä kun itse kriisialue olisi tuhansien kilometrien päässä ja aika monessa maassa olisi pahempia ongelmia siinä vaiheessa kuin meillä.
Ajankohtaisista asioista ei saa puhua koska joitakin ihmisiä ahdistaa? Kerrankin kyse ei ole edes huuhaasta, vaan ihan oikeasti elämme historiallisesti järisyttäviä aikoja.
Jotain tulee tapahtumaan, siitä puhumattomuus ei tule asiaa muuttamaan paremmaksi.
Keskustelu on kaikkein parasta, kun kielletään kaikki keskustelut. Ei tarvitse ihmetellä minkä takia eduskunta säätää kaikkia typeriä rajoituksia, kun vaan lukee täältä mitä kaikkea kiellämme toisiltamme. Kun kaikki on kielletty ja mistään ei saa puhua, Suomi on valmis, emmekä tarvitse enää eduskuntaa.
Ok. No puhutaanko vaan ihan vaipoista tai korvikkeista? Mitä merkkiä teillä käytetään/käytettiin?
ei tuollaista tarvitse pyytää, kun ne lähtevät pyytämättäkin.
Tää palsta nyt ei muutenkaan ole mikään ahdistuneille hyvä paikka. Olet itse vastuussa omasta panikoinnistasi. Jos sotajutut saa sut ahdistumaan, miten pärjäät sitten kun on tositilanne?
EMME!
PUMMMMM!!! :D
Kyllä se sota vielä Suomeenkin tulee, on vain ajan kysymys. Uskovilla ei syytä paniikkiin, muilla varmaan housut tutisee.
Tai kun vaan ilmaiset ahdistuksen täällä ja palstalaiset alkavat provosoida?
Huomennapa se nähdään, että mammat ovat povanneet täällä maailmanloppua taas aivan turhaan. :) Nukkukaa vaan ihan rauhassa krapuloitanne pois, me ollaan täällä vielä kauan.
Milloin viimeksi venäläiskoneet on rikkoneet ilmatilaamme? Olisiko se tyyni myrskyn edellä? Kyllä kohta saat kuulla sireenien soivan.
Trumpilla on jo sormi nappulan vieressä ja hakkaa rytkmikkäästi pöytää; naputi-naputi-nap-nap. Painaako hän vaiko eikö, siinä vasta pulma ahdistuneille mammoille.
Valvova viranomainen vaan vaihtuu. Kohta se on Putin. Vihreät miehet jo tassuttelee takapihoilla.
Se ei muuten itse paina sitä, mutta sillä on yksinoikeus käynnistää komentoketju, jonka loppupäässä joku laukaisee ohjukset. Ja sitä käskyä on yksiselitteisesti toteltava.
Suurhyökkäys alkaa aamulla klo 06:00. Siksi öisin täällä on ilmestynyt ja kadonnut ketjuja ja kommentteja, myös omalta koneeltani!
Matt. 10:7
Ja missä kuljette, saarnatkaa ja sanokaa: 'Taivasten valtakunta on tullut lähelle.'
10:8
Parantakaa sairaita, herättäkää kuolleita, puhdistakaa pitalisia, ajakaa ulos riivaajia. Lahjaksi olette saaneet, lahjaksi antakaa.
Suomessa ei riitä pommisuojat. Ahdistuneet syötetään ensimmäisenä viholliselle, jotta yhteiskunta pelaa, eikä terveydenhuolto kuormitu pelkällä ahdistuksella. Sotatilassa hoidetaan vain oikeat vammat.