Hyvä kun tuo palstaripuli "suositun bloggarin anteeksipyytelyistä poistettiin"
Se on herättänyt minussa ainakin niin suurta vihaa ja suuri kysymyksiä moraalista. Katson että palstassa tapahtuva anti-persuilu ja Ville Niinistön voimakas nuoleminen johtui pelkästää siitä, että vihan kohde tuon poiston myötä vapautui muihin kohderyhmiin. Ts. mm. persut ja "pakkopalautuksen kannattajien" tuomitseminen.
Ja jos oikein tarkasti katsotaan, niin tuona lyhyenä aikana kyseinen blogi tuntui keräävän parempia arvosanoja ja enemmän klikkauksia, siispä tämä ketju oli tavallaan kaupalliseen käyttöön suunnattua toimintaa, eli vastoin foorumin omia sääntöjä.
Lisäksi se viha, joka kyseiseen objektiin kys. ketjussa kohdistui, oli sairaalloinen ja nyt se ei säästä edes lapsia tai avuttomia koiranpentuja, koska se on vapaana eikä vielä kaapannut uutta objektia täysin, jota se vihaisi ollakseen vihastaan tyydytetty.