Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Halun näyttäminen miehelle, nainen kysyy

Vierailija
06.02.2017 |

Olen hieman epäsosiaalinen nainen, enkä ole koskaan tajunnut, miten oma seksuaalinen halu näytetään kumppanille. Kuulostaa varmaan omituiselta ja ehkä onkin sitä. Tällainen ongelma minulla kuitenkin on. Saan miehiltä kommentteja että en vaikuta haluavan heitä, vaikka sisälläni tunnen palavaa halua ja kiimaa. Tulin juuri jätetyksi tämän asian takia, onneksi lyhyestä suhteesta niin ei sattunut kovin pahasti. Juttelin sitten eksäni kanssa jonka kanssa olimme pitkään, ja hänkin myönsi ettei seksi ollut niin nautinnollista kuin olisi voinut olla, koska vaikutin niin kylmältä ja etäiseltä sen aikana.

Haluan oppia ilmaisemaan itseäni niin, että mieskin huomaa miten paljon pidän hänestä! En vain tiedä miten tällaisen voi oppia, kun useimmat kai osaavat sen ihan luonnostaan. Voisitteko auttaa minua? Olisi kiva katsoa vaikka videoklippejä, joissa nainen näyttää halunsa selkeästi. Linkittäkää te miehet minulle sellaisia, jotka erityisesti koette kiihottaviksi. Olisin kovin kiitollinen avusta!

Kommentit (8)

Vierailija
1/8 |
07.02.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Katsekontakti ja pukeutuminen. Ajattelisin näin, jos naisella on kireät farkut ja isohko kaula-aukko josta rinnat lähes pursuavat ulos. Olisi se melkovarma osoitus ota minut.M50+.

Vierailija
2/8 |
07.02.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Osoita fyysistä läheisyyttä miehellesi, hyväile, suutele, koskettele ym. Osoita halusi sekä sanoin että fyysisesti. Tee aloitteita. Älä jää odottamaan että mies tekee aina aloitteen, pidemmän päälle luo tuntemuksen, että vain hän haluaa sinua. Jos pelkästään sanot haluavasi häntä, mutta et osoita sitä fyysisesti, voi siitä tulla kuva, ettet oikeasti halua häntä.  

-M47

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/8 |
07.02.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joillekin voi olla vaikeaa viestiä tuntemuksiaan helposti tulkittavasti. Onko sinulla muissa sosiaalisissa tilanteissa helppo viestiä tunnetilojasi? Entä osaatko lukea muita?

Halun näyttäminen voi vaatia sinulta hieman eleiden "ylikorostamista" jos se ei tule muutoin luonnostaan..

Eli provosoi itseäsi hieman korostamaan eleitäsi kuten:

-Katso silmiin kaksi sekuntia pidempään, silmät hieman raukeasti raollaan

-jos kiihotut, älä pidättele hengityksesi kiihtymistä vaan anna itsesi huokailla 

-kun tuntuu hyvältä, et tarvitse halusi ilmaisuun keinotekoisesti tuhmia sanoja, vaan voit vaikka hyristä hiljaa "mmmh  " tai "aah.." niin kumppanisi kuulee mikä tekee ihanaa 

-Opettele rentoutumaan, rentouta kasvosi, vartalosi ja avaa sylisi

-Älä mieti miltä näytät, vaan ole hetkessä läsnä, kuulostele kehoasi ja anna halusi virrata liikkeinä, eleinä ja ääninä. Älä pidättele mitään. Koskettele, opettele tunnustelemaan kumppaniasi ja anna käsiesi löytää uusia nautintoja toisen ihmisen hyväilemisestä

-Kun sinua suudellaan, suutele takaisin. Kun sinua kosketetaan, kosketa myös häntä. Opettele ulos objektin roolista ja ryhdy responsiiviseksi toimijaksi. Tässä leikissä ei ole oikeaa kaavaa, joten sinun ei tarvitse osata kaikkea ja heti. Voit vaikka sanoa kumppanillesi että opettelet tekemään asioita jotka tuottavat sinulle mielihyvää. Uskon että kumppanisi voi saada jopa hieman lisäkierroksia siitä että saa toimia "oppimateriaalinasi" ;)

Mitä itse ajattelet olevan taustalla miksi et osaa ilmaista haluasi kuten tahtoisit? Pystytkö hahmottamaan itsesi kunnolla? Millainen minäkuva/kehonkuva sinulla on?

Vierailija
4/8 |
07.02.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kiitos vastauksista kaikille.

Pukeutumiseen ja arjessa olemiseen liittyvät jutut hallitsen kyllä (en tosin käytä avaria kaula-aukkoja, mutta minulla ei ole myöskään ongelmia saada miehiä haluamaan itseäni vaatteet päällä, vaikka pukeudunkin peittävästi ja rintani ovat pienet). Teen aloitteita seksiin ja osoitan muutenkin pitäväni miehestä. Ongelmat alkavat kun varsinainen seksi alkaa. En ole koskaan ollut hyvä viestimään asioita sanattomasti, ilmeillä ja eleillä. Palstalta voi usein lukea että miehiä kiihottaa nainen, joka näyttää nauttivan seksissä siitä, mitä tekee. Itse nautin kyllä oikein paljonkin, mutta en vain osaa näyttää sitä.

Miksi vastaaja 3 on saanut alapeukutuksia? Mielestäni nuo neuvot kuulostavat hyviltä. Ainakin juuri tuon tyylisiä neuvoja kaipaisin, ja myös niitä videoklippejä, joista voisi katsoa miltä himokas/halukas nainen näyttää. Tuntuu nololta ja tyhmältä kysellä tällaisia, mutta olen päättänyt opetella tässä asiassa nyt paremmaksi enkä keksi muutakaan keinoa siihen.

ap

Vierailija
5/8 |
07.02.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

N32 vastasi aika tyhjentävästi. Täytyy tietysti olla halua ja asenne, että haluaa sitä ilmentää. Kyse ei kai ole mistään haluavan naisen roolista ja sellainenhan on jo itsessään aika falskia ja läpinäkyvää ja samalla turn off.

Vierailija
6/8 |
07.02.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ap älä välitä alapeukuista. 3 vastasi poikkeuksellisen hyvin ja asiallisesti josta voi oikeasti yrittää oppia ja löytää se oma luonnollinen tapa ilmentää omaa halukkuutta. Olisi hedelmällistä jos muutkin kyselijät ja ihmettelijät saisivat hyviä kommentteja ja vastauksia, eikä vaan keskenkasvuista viisastelua tai provoja tai muuta ylimielistä pornosoopaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/8 |
07.02.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

N32 vastasi aika tyhjentävästi. Täytyy tietysti olla halua ja asenne, että haluaa sitä ilmentää. Kyse ei kai ole mistään haluavan naisen roolista ja sellainenhan on jo itsessään aika falskia ja läpinäkyvää ja samalla turn off.

Sepä juuri, ei se itsensä ilmaisun opettelu ole feikkiä, kun taustalla on aito tunne :)

Kun vain osaa välittää sen tunteen kumppanille.

Varsinkin alkuun se voi olla hakemista mutta avoimuus auttaa ja fiksu kumppani ymmärtää kyllä jos sanoo suoraan että tämä on asia jota vasta opettelen.

Vierailija
8/8 |
10.02.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Ainakin juuri tuon tyylisiä neuvoja kaipaisin, ja myös niitä videoklippejä, joista voisi katsoa miltä himokas/halukas nainen näyttää.

Älä nyt vaan mene mitään videoita katsomaan ja opettelemaan jotain pornofeikkausta. Ihan kauheaa sellainen.

Jos makaat paikallasi tekemättä ja liikkumatta kuin kuollut, niin kyllä siitä tulee väkisinkin sellainen olo, että et itse nauti tai halua seksiä. Jos oikeasti nautit tilanteesta ja haluat miestä, niin anna tilanteen viedä: 

- Kehut miehessä niitä asioita mistä pidät. "Tuntuu tosi hyvälle kun hyväilet niskaani/korvaani/selkääni/peppuani/mistä nyt pidät kun sinua hyväillään".  "Näytät seksikkäältä mun päällä" 

- Liikutat vartaloasi tunteiden mukaan. Annat lanteiden ja koko vartalosi liikkua hyväilyjen ja yhdynnässä työntöjen mukana.

- Et unohda myöskään hyväillä miestä vähän joka paikaista.

- Katsot välillä miestä tiukasti silmiin

- Vedät välillä miehen suutelemaan sinua ja teet sen kiihkeästi

- Jos tekee mieli äännellä, niin anna mennä. Älä kuitenkaan pidä väkisin mitään voihketta. Pieni yninä tai raskas hengitys on oikein hyvä ja kiihottavaa kuuneltavaa. Hyvin voi olla myös hiljaakin, jos ei tunnu siltä, että haluaisi ääntä pitää.