Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Kanyylista kova, kipeä vihreä patti. 1.5vk sitten ollut
Kommentit (3)
Joo siis suonikanyylista kyse. Reikä mistä mennyt sisälle on ihan ok mutta siinä kanyylin pään kohdalla suoni kovana ja enemmän vihreä kuin suoni muussa kohdassa.
Kipupumppu oli ja taisin taitella kättäni kun kanyyli oli suonessa. Ranteen "patti luun" edessä tuo kohta eli varmaan ei ole tykännyt hyvää siitä ranteen taittelusta.
Pieni mielikuva että joskus ennenkin mennyt suoni tällaiseksi kovaksi kanyylin jäljiltä
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
Vähän vaikeasti ymmärrettävä juttu, mutta tarkoitatko, että suonikanyylistä olisi kysymys? Sitten ei patti kuulu asiaan! Miten iso pattibkyseessä? Jos pieni ja, jos kyse jostain muusta kuin suonikanyylistä, ja kanyyli esim. ollut ompeleella kiinni, niin voi olla mahdollista, että ommelta olisi jäänyt ja se voisi aiheuttaa patin. Voiko kyseessä olla verenpurkauma ihon alla? Sevoi olla aristava jonkin aikaa! Yhteys sairaalaan, jos ei parane!