Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Rupee mies käymään hermoille

Fukkis
30.01.2017 |

Taaperomme on ollut tässä kipeenä. Oksensi yöllä joku 4 kertaa sänkyyn ja lattialle. Pyysin miestä siivoamaan lattian ja sanoin et ottaa sillä klooripitoisella. Sitten se ei löytänyt siivos jollain keittiösuihkeella. Tiuskasin sille et avaa silmät kyl se siel on. Sit se sano et vi**u mä kohta suihkasen sua silmään tällä. Mulla meni hermot. Miten 35v mies voi olla noin lapsellinen. Siinähän ois suihkassu niin katotaan mitä ois tullut.

Muutenkin sanoo et mä käyn sen hermoille ja tänää aamulla sanoi et kohta varmaan tekee jotain väkivaltaista. Samoin sanoi nyt et mun naama ärsyttää 24h sitä näkee.

A. Mä oon ollut neljä päivää töissä, B. Ei olla vietetty aikaa toistemme kans kyllä 24h. Ehkä 5 h per pv. Mies on työtön. Mä hoidan kaikki maksut. Ilmottele myös tos et hän lähtee nyt. Mä jään noita paskasia lakanoita pesee, sairaan lapsen kaa. "Sulle ei kuulu mitä mä teen". Myös sitä oon saanut kuulla et kukaan mies ei halua mua hänen jälkeen.

Jaksa enää tätä..

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
30.01.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Valkoroskasuutes haisee tänne asti

Vierailija
2/2 |
30.01.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Valkoroskasuutes haisee tänne asti

Termi valkoroska kehitettiin Amerikassa painottamaan, että kyseinen roskaväki oli nimenomaan valkoista. Se, että mustat olivat roskaa, ei ollut yllätys kenellekään. Tuota termiä tarvittiin kuvailemaan niitäö henkilöitä, jotka eivät olleet mustia mutta olivat silti roskaa. Termiin on siis sisäisesti rakennettu mustiin kohdistuva rasistinen olettama.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän viisi yhdeksän