Mies litkii oluttaa, vaikka tietää sen tappavan minun seksihaluni.
Se haju on kamala! Sitten mies kitisee, kun ei ole seksiä. Joo, ei ole, kun toinen haisee kuin rankkitynnyri. Koko makuuhuone haisee. Yök! Mikä tähänkin olisi nyt sit ratkaisu?
Kommentit (20)
Juo itsekin seuraksi. Silloin ei huomaa ja seksihalusi muutenkin voivat parantua.
Pieni alkoholimäärä vaikuttaa siten.
Vierailija kirjoitti:
En juo alkoa ollenkaan.
Ap
Miten tylsä olet!
Ei ihme, että miehen tekee mieli rentoutua kaljalla. Ehkäpä hän ei kovasti sitä seksiä haluakaan, jos kaljan juonti voittaa jokaikinen ilta.
Alkoholiongelmainen mies. Tuskin jättää juomisen vaikka kuinka anelisit. Hanki joku paremmantuoksuinen petikumppani.
Ei käynyt sitten mielessä, että alkoholittomuuteeni voi olla vaikka elimellinen syy tai sairaus?
Ei kaikki ole absolutisteja huvikseen.
Ap
Ukkos täytyy juoda ensin että näyttäisit edes jotenkin siedettävältä.
Laita ittes kondikseen, avaimet on sulla.
Olen mielestäni hyvässä kunnossa. 165cm 57kg. Ei ylipainoa, ei näppyjä, karvoja epämääräisissä paikoissa tai mitään muuta seksiä latistavaa.
Ap
Sikshän monet miehet just kittaa kaljaa, ettei tarttis sekstailla. Sit voi muka valittaa seksinpuutetta, eikä miehisyys kärsi.
Kalja on sinulle vain tekosyy kieltäytyä seksistä. Ukko juo, koska se on hänen ainoa hyvituksensa.
Vierailija kirjoitti:
Olen mielestäni hyvässä kunnossa. 165cm 57kg. Ei ylipainoa, ei näppyjä, karvoja epämääräisissä paikoissa tai mitään muuta seksiä latistavaa.
Ap
Eli miehen seksihalut ovat mielestäsi automaattiset, jos nainen on hyvässä kunnossa, ei näppyjä eikä karvoja "epämääräisissä" paikoissa?
Toistan tuon, että olet niin tylsistyttävä että kaljan litkiminen on huomattavasti kiinnostavampi vaihtoehto kuin seksi kanssasi.
Vaimo nimesi juomiseni syyksi siihen että hänellä ei haluta seksiä. Lopetin juomisen. Seksi ei lisääntynyt. Onglema on jossain muualla.
Miksi olut on parempi kuin nainen?
- Olut on parasta kylmänä.
- Voit olla varma, että olet korkkaamasi oluen ensimmäinen.
- Oluella ei ole päänsärkyä.
- Nautittuasi yhden oluen voit siirtyä heti nauttimaan toisesta oluesta.
- jne.
Asiat ovat miehelläsi tärkeysjärjestyksessä: olut on tärkeämpää kuin seksi, juominen tärkeämpi kuin sinä.
Äläkä erehdy luulemaan, että kyllä se lopettaa juomisen sitten kun ...
Ehkä se "sitten kun ..." aika tulee silloin, kun on liian vanha ja/tai huonokuntoinen juodakseen.
Miehelläsi on alkoholiongelma. Pitää olutta tärkeämpänä kuin parisuhdetta. Tuo tulee vielä pahenemaan. Kohta hän väittää, että sinun vastahakoisuutesi on syy, miksi juo. Teet mitä tahansa, niin sinä tulet olemaan syy juomiseen. Hän alkaa juoda enemmän ja enemmän ja etsii syitä ja ongelmia, mitkä antavat oikeutuksen illan kännäämiselle hyvillä mielin.
Mä päätin jatkosss juoda vain silloin harvoin (yhtään) kun mieskin juo (korkeintaan pari) - jos siis haluan seksiä, koska mies antoi viimeksi pakit koska haisin alkoholilta.
Ja litkii joka ilta. Ärsyttää!
Ap