Kiltti mies ei koskaan voi olla kenenkään elämän rakkaus
Nainen voi tuntea todellista, kiihkeää rakkautta ainoastaan jännämiehen kanssa. Kiltti mies kelpaa parisuhteeseen ainoastaan muutamien vuosien ajaksi jännämiehiin pettyneelle naiselle. Kun on saatu rakennettua talo ja kasvatettua lapset, niin nainen ottaa eron ja siirtyy taas haikailemaan jännämiehiä.
Kommentit (12)
Älkää vastatko tuolle ulisijalle, ei sille kelpaa minkäänlaiset vakuuttelut tai vastaukset.
Antakaa tippua näiden valitusvirsien, pliis.
Vierailija kirjoitti:
Älkää vastatko tuolle ulisijalle, ei sille kelpaa minkäänlaiset vakuuttelut tai vastaukset.
Antakaa tippua näiden valitusvirsien, pliis.
Samaa mieltä. Minä luulen että ei ihan täysjärkinen ihminen ole kyseessä.
Niin, uikuttako nainen harrastaessaan seksiä kilttimiehen kanssa, siinäpä kysymys.
Vierailija kirjoitti:
Niin, uikuttako nainen harrastaessaan seksiä kilttimiehen kanssa, siinäpä kysymys.
Riippuu mitä tarkoitat uikuttamisella ja mitä tarkoitat kilttimiehellä. Minä olen mielestäni aika arka ja kiltti, mutta avovaimoni ainakin laukeaa käytännössä jokaisella yhdyntäkerralla ja joskus toisen tai kolmannenkin kerran minun sormettaessani häntä samalla, kun hän ottaa minulta suihin.
Usein naiset oppivat jännämiesläksynsä vain kantapään kautta. Siitä osoituksena esim. tänään uutisoitu tapaus, jossa ex-jännämies tuli naisen kotiin uhkailemaan naista ja tämän 2v lasta moottorisahan kanssa.
Kertoisitko ap mikä sinusta tekee kiltin? Tuo naisviha, joka tekstistäsi huokuu, ei nimittäin anna sinusta lainkaan kilttiä vaikutelmaa.
Kilttimies ajattelee että nainen on epäreilu kun ei uikuttaen anna hänelle reikäänsä, koska onhan kilttimies sen ansainnut, olemalla lainkuuliainen ja väkivallaton.
Onhan iso uhraus ihmiseltä kun ei ota tribaalitatuointia. Pitäähän siitä saada palkinnoksi neitsytnainen uikuttamaan.
Minä olen saanu tarpeekseni jännämiehistä. Onneksi löysin semmoisen jännämiehen joka oli myös saanut itsestään tarpeekseen. Niin mulla on nyt se ihan paras- kiltti jännämies. Ei tarvii haikailla enää mihinkään, tämän miehen pidän mielelläni loppuun saakka. Haluu olla vain mun, mut kuiteski sitä jännämiehen jännää :) Onneks mäki olen sen verran jännä ettei hänenkään tarvitse muualle enää haikailla. Ja juu, katkerat, huonoilla ihmissuhdetaidoilla varustetut passiivisaggressiiviset "kiltit" ei oo kilttejä. Vaan valehtelijoita jotka purkavat oman surkeutensa muihin ihmisiin.
Kyllä pitää olla vähän tuhmakin.