Miten juot aamukahvisi?
Minä kevytmaidolla ja sokerilla ja otan yleensä isoja koko suullisen hörppyjä joita nielen useampaan otteseen enkä niinkään siemaile :)
Kommentit (15)
Lehden kera. Se on ensisijainen kriteeri! Tilkka rasvatonta maitoa jäähdykkeeksi, mutta muutkin vaihtoehdot, myös ilman maitoa, käyvät.
Mustana, vastajauhettuna (jauhan siis itse) ja hyvästä kahvilaadusta.
T: Mies 28
Juon pikakahvia soijamaidolla, netin ääressä pienesti siemaillen.
Pidän pikakahvin mausta ja siitä, että kahvi on lähes kiehuvan kuumaa, mies taas juo yleensä suodatinkahvia kevytmaidolla ja ( ylenmääräisellä ) sokerilla.
Maustettua kahvia (esim. minttusuklaa), pari-kolme minisokeripalaa ja tilkka rasvatonta maitoa (kevytkin käy).
N26
Luomukevyt- tai -täysmaidon kanssa. Jostain syystä luomumaito on kahvin kanssa niin paljon parempaa kuin tavis, vaikka itsessään juotuna ei niissä suuria makueroja tunnu olevan.
Eka mukillinen menee väsyneenä aika hitaasti tissutellen, mutta toisen juon jo nopeampaan tahtiin :)
haluan kahvini, kuten naiseni. Mustana ja kupissa jossa on kahva
Isosta mukista (4dl) mustana. Tosin vain viikonloppuaamuisin keitän täyden mukillisen, työaamuina hieman vajaan mukillisen.
Maidolla aamupalan syömisen jälkeen. Arkisin meikkaan yleensä samalla, viikonloppuisin juon kahvini sohvalla läppäri sylissä.
Juuri meni mukillinen pannukahvia, kermalla ja hermestaksella.
Kitkeränä kevytmaidolla. Hunajaisten muistojen makeuttamana.
Mustana ilman sokeria kahden juustovoileivän ja Hesarin kera.
Vierailija kirjoitti:
haluan kahvini, kuten naiseni. Mustana ja kupissa jossa on kahva
Ai, en tiennytkään, että on kahvallisia fleshlighteja.
Yleensä kuohukermalla. Silloin kun sen pitää toimittaa aamiaisen virkaa, laitan kerman lisäksi lusikallisen kookosöljyä tai voita.