Jotkut jalattomat ja hampaattomat spurgut haukkuivat minut juuri rumaksi kadulla
Kävelin vaan kadulla, ja edessäni oli pari laitapuolenkulkijaa istumassa rollaattoreillaan. Toinen katsoi minuun ja totesi kaverilleen inhoava ilme kasvoillaan kovaan ääneen: "hyi kun on ruma tyttö".
Itkettää, tiedän olevani todella vastenmielisen näköinen ja taistelen päivittäin että pääsisin lähtemään ulos kotiovesta, ja tällaiset kommentit ei paranna tilannetta yhtään :(
Kommentit (17)
Jopas on!
Aivot pehemenneet päihteiden käytöstä ja oma uskomattoman kurja asema laittaa tuollaista sanomaan.
Unohda koko juttu!
Älä ihmeessä välitä tuollaisista huutelijoista. Olen myös kuullut joskus epämiellyttäviä asioista itsestäni ihan vierailta ihmisiltä. Ikäviä juttuja, mutta kertovat vain lähinnä siitä huutelijasta.
Voi ei. Et varmastikaan ole lainkaan niin vastenmielinen kuin kuvittelet. Lohduttaisiko yhtään ajatella, että noilla spurguilla ei todellisuudessa olisi juuri varaa arvostella muita? Joillakuilla ei ole käytöstapoja ja varsinkin kännissä ne vähäisetkin unohtuu.
Hyi, ne miehet ovat vastenmielisiä, et sinä! Tiedän, että on klisee, mutta älä anna niiden luusereiden pilata päivääsi! En millään usko, että olet oikeasti vastenmielisen näköinen.
Päinvastaisen jutuin näin muuten taannoin Piritorin kulmilla Helsingissä, kun torin laidalla päivystävät hampaattomat spurgut vislasivat kahden nuoren naisen perään. Naiset olivat pukeutuneet Suomen kesään sopimattoman vähäisillä vaatteilla, tissitopeilla ja perseshortseilla. Mutta mitä tekevät tytöt, kun nämä vanhat haisevat kulahtaneet spurgut vislaavat heidän perään? No hymyilevät ja kikattavat otettuina huomiosta. UGGH mitä idiootteja, sekä tytöt että spurgut!
Olisit lykännyt ne rollaattorit vauhdilla alamäkeen.
Vierailija kirjoitti:
Olisit lykännyt ne rollaattorit vauhdilla alamäkeen.
Tämä.
Ei sinussa ole mitään vikaa, vaan heissä. Unohda typerät juopot ja jatka omaa elämääsi. :)
Tiedän, että ei pitäisi välittää, ja jättää kommentit omaan nojaansa, mutta helpommin sanottu kuin tehty. Vähän aikaa sitten mua nöyryytettiin yöllä snägärillä jonkun poikaporukan toimesta ja nyt vasta olin päässyt siitä jotenkin yli ja viitsin liikkua ulkona.
Harmittaa kun näin nopeasti tuli uusi takapakki, loppukesä meneekin varmaan kotona istuessa, etten pilaa muiden päiviä ulkonäölläni :(
Ap
Älä anna idioottien lannistaa itseäsi, olet varmasti elämässäsi menestyneempi kuin kyseiset herrat!
Hahhaa!! Ne on kaikkein pahimpia. Niitä ärsyttää kun ne ei voi saada ees minkään näköstä muijaa. Ihmettelen vaan et mistähän se moinen itseluottamus kumpuaa. Viina tehny tehtävänsä. Älä välitä tai rupee vaikka nauramaan päin naamaa. Idiootteja ne on!!
Kai joku lasoli oli pehmittänyt niiden pään. Mulle kävi tänään nii et kaksi n.parikymppistä miestä katto mua pitkään kun kävelin ohi ja sit toinen totesi että hyi vittu. <3 Ihania ihmisiä.
Vierailija kirjoitti:
Ei sinussa ole mitään vikaa, vaan heissä. Unohda typerät juopot ja jatka omaa elämääsi. :)
Älä ainakaan rupea typeräksi juopoksi.
Ulkonäölleen kukaan mitään mahda.
Jos tarpeeksi ottaa pattiin, niin haukkuu y,mpäristön pataluhaksi. Niin siinä taisi käydä. Kenties et ollut eka etkä vika kenet ne molllas siinä huumassaan.
Voimia sinulle.
Usko mua, ei se kehujen saaminenkaan noilta tyypeiltä ihanalta tunnu.
Mieti kommentoijien todennäköistä äo:ta ja sitä kannattaako heidän sanomistensa antaa pilata päivää.
Vierailija kirjoitti:
Usko mua, ei se kehujen saaminenkaan noilta tyypeiltä ihanalta tunnu.
No mielummin kuuntelisin kehuja, vaikka ymmärrän että tuollaisten miesten kehut eivät imartele. Kovaan ääneen rumaksi haukkuminen muiden ihmisten aikana on vain niin alentavaa.
ap
Tuollaisten ihmisten mielipiteillä ei ole mitään merkitystä. Ovat katkeria ja kateellisia normaaleille ihmisille. Itseäni haukkui rumaksi eräs lähiön tunnettu hampaaton puliakka, joka kävelee rollaattorin avustamana ja kasvot täynnä ihottumaa. Älä välitä, naura vain.
Älä välitä tuollaisista. Yleensä ne rumimmat miehet on kaikkein kärkkäimpiä naisten ulkonäön arvostelijoita.