Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Olen huono sängyssä :(

Vierailija
01.07.2016 |

Tajusin, juuri miksi mieheni ei halua minua niin paljon kuin minä häntä tai miksi meillä on suht harvoin seksiä. Olen huono sängyssä, olen varautunut tai mietin liikaa mistä kumppani pitäisi tai missä asennossa seuraavaksi tehtäisiin jtn tai miltö näytän ym. Tunnen olevani ikäänkuin ulkopuolisenä vaikka yritän niin kovasti olla kiimainen kissanainen. Mutta en vain osaa. Ukko lannistuu kesken hommien, eikä kukaan saa. Olemme olleet yhdessä jo 5 v jonka aikana meillä on ollut puolen vuoden seksittöämiäkin kausia ja aina ihmettelin, miksi mies ei halua minua kun olen muuten kaunis ja pukeudun välillä seksikkäästikin. Muutama mies jopa sanoikin että seksi kanssani oli huonoa, ennen siis miestäni. Mietin, että miten ihmeessä pystyisin muuttumaan hyväksi? Luulin että kyse olisi tekniikoista joita olen yrittänyt opetella, mutta kyse onkin jostain aivan muusta.. Sääliksi käy omaa miestä.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
01.07.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

En osaa auttaa, mutta meillä sama tilanne. Mies ei halua ja keksii jopa tekosyitä. Joskus on suoraan sanonutkin että seksi kanssani on tylsää... ehdottelen ja keksin uusia asentoja, otan suihin mielelläni, annan jopa kakkosta, tekisin mitä vain! Nyt on loppunut suuseksikin miehen puolelta vaikka sitä aikaisemmin antoi. Tunnen oloni niin huonoksi ja jotenkin ällöän itseänikin, itsetunto romahtanut täysin asian suhteen ja yhdessä vasta 1, 5 vuotta.

Vierailija
2/2 |
20.07.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miehille on nykyään tarjolla liikaa virikkeitä joka tuutista, niin tavalliseen seksiin jonka pitäisi olla ihan hyvää, kohdistuu yliodotuksia. Niille tulee joskus omia henkisiä lukkoja jostain pikkuasiasta, eivät kehtaa puhua ja sitten se laitetaan naisen "tylsyyden" syyksi.

Jos ei kakkosen antaminen, uudet asennot ja suihinotto yms. riitä, alkaa olemaan miehessä vika. Missään nimessä ei kannata tuntea itseään huonoksi! Ajattele, mikset olisi yhtä arvokas ja kaunis kuin muutkin naiset..itse yritän pitää yllä itsetunnon rippeitä sillä ajatuksella.

Olen tylsä sängyssä, enkä ole pystynyt edes miehen mieliksi vapautumaan. Mies valittaa niin paljon kuin kehtaa ja katsoo hömppäuutisista kaiket illat naisellisempia naisia kuin itse olen. En suosittele tapaa kuin varauksella, mutta itse pääsin vähän eteenpäin asiassa kun lakkasin ensin kokonaan yrittämästä ja pihtasin kuukausikaupalla, viimein sain henkistä virikettä muualta. Pienikin ripaus jonkun hyvännäköisen miehen huomiota sai hehkumaan. Tuli sellainen olo, että vielä on kelpaava nainen ja koska en pysty/halua sotkea ihmissuhteita pettämällä, niin johonkin uusi energia oli purettava eli omaan mieheen :) Selibaatti tehosi ja hormonit alkoivat hyrrätä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä seitsemän viisi