Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Heikolla itsetunnolla varustetut ihmiset on tosi rasittavia.

Vierailija
12.04.2016 |

Sitten kun tämmöinen on työyhteisössä ja on vaan pakko pärjätä tämmöisen kanssa joka näkee jokaisessa mielipiteessä ja ajatuksessa oikeassa ja väärässä olijan.

Ainakin ajattelisin että on itsetunnosta kyse. Toki siinä on sitten mukana heikohko älykkyyskin kun ei kai muuten olisi lopputulema kuin on.

Eikä tämmöisen kanssa oikein pysty mitenkään keskustelemaan ja sitä kautta että jos järki löytyisi. Joutuu vaan nostamaan kädet pystyyn voimattomana. Tämmöisiin tyypeihin ei oikein mikään vaikuttaminen onnistu. Se törmää aina johonkin seinään.Loogisesti ajateltuna mikään lähetymistapa ei toimi tämmöisiin jästipäihin.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
12.04.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sitten kun nämä vielä kärttää että kuulisivat lauseen "olet oikeassa".

Kun ei ole kyse oikeassa tai väärässä olosta vaan siitä että asioita vietäisiin eteenpäin, mutta eihän nämä surkimukset sitä käsitä.

Nämä ei pysty ottamaan asioita asioina, vaan aina vetävät itsensä siihen mukaan jollain lailla. Jokainen työsuoritus on näille joku henkinen juttu, eikä niin että työ vaan tehtäisiin. Sitten kun joku on jotain tehnyt niin pitää esittää että kuinka se olisi pitänyt tehdä.

Ei näitä käsitä :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla