bloggaajan kissat läskejä
se pikkukissakin painaa 7kiloa.lihottaisi vaan itseään ja jättäis viattomat eläimet rauhaan.
Kommentit (10)
Jos Pipsaa meinaat, niin kissat näyttävät ihan normaaleilta. Maine Coon on isoin kissarotu, eli kyllä sen kuuluu painaa enemmän, kuin vaikka maatiaisen.
Älä viitti. Ne on Maine Cooneja, isorotuisia kissoja, joiden kuuluukin painaa paljon, aikuinen uros painaa helposti yli kymmenen kiloa. EN mäkään Peestä tykkää, mut jätettäiskö viattomat eläimet kuitenkin rauhaan?
Eikai mikään kissanpentu paina 7kg? Eihän se peen uus kissa oo mikään aikuinen. Olisin huolissani tuon pennun painosta enkä niiden aikuisten.
Vierailija kirjoitti:
Eikai mikään kissanpentu paina 7kg? Eihän se peen uus kissa oo mikään aikuinen. Olisin huolissani tuon pennun painosta enkä niiden aikuisten.
Maine coonit voi painaa. Varsinkin urokset. Sulohan on jo ison kissan mitoissa, vaikka nuori onkin.
Ihan on normaali painoinen maine coon.... ..
nimim. omistaa muutaman coonin.
Terveiltä ja hyvinvoivilta ne kissat näyttää. Keskitä ap huolesi niihin eläimiin, jotka oikeasti kaipaavat apua.
Maine coon urokset voivat painaa aikuisena jopa 12 kiloa, joten 7 kiloa yli 6kk pennulle on kyllä ihan sopiva paino. Kyllähän noista kissoista näkee että ovat ihan normaalipainoisia.
Kuuluuko niiden kissojen olla sellaisia rasvaisen/"lähmäisen" näköisiä, siis turkin?
HÄH?