Se olis sunnuntai startattu erinomaisesti!
Hyvin nukuttu yö 8kk, 1v10kk ja 5v lasten kanssa, yrittäjämiehen ainut vapaapäivä viikossa niin leivoin sämpylöitä, hän sai herätä ihanaan vastaleivotun leivän ja tuoreen kahvin tuoksuun.
Aamuhommat kun oli tehty ni pakkasin pienet tuplavaunuihin ja painuin 6km lenkille (mäkinen tie) ottamaan omaa aikaa, vauva sai aamu unet raittiissa ilmassa ja isompi pieni tyytyväisenä katteli maisemia ja autoja. Kylläpä tuli ihana olo itselle ja kroppa sai rääkkiä.
Isi vietti sillä aikaa esikoisen kanssa laatuaikaa huoltamalla moottorikelkkaa.
Nyt tultiin kotiin, kävin suihkussa, meikkasin kevyesti ja laitoin tukan nätisti. Kelpaa loppupäivän olla, tehden joulujuttuja ja kokata hyvää ruokaa vaan.
Kommentit (3)
Huonosti nukuttu yö kun maha kutisee ja närästää tolkuttomasti rv39. Onneksi lapset 10&11v ovat isällään.
Mies vei koiran aamulla ja tuli antamaan vierihoitoa. Nyt pitäisi kömpiä aamupalaa laittelemaan ja tsempata itsensä järjestämään tätä kämppää muuton jäljiltä 😒
Kuulostaa hyvältä. Kaipaan välillä aikaa kun lapset oli noin pieniä :)