Ovistestissä kahtena päivänä haalea viiva, sitten ei mitään?
Eli aloitin testaamisen hyvissä ajoin, monta päivää meni etten saanut edes haaleaa viiva, yleensä siinä vaiheessa jo haaleaa. No sitten toissapäivänä sain todella haalean viivan jonka juuri huomasi ja eilen sitten jo vähän tummemman jonka kuitenkin huomasi hyvin. Tänään ei edes haaleaa viivaan vaan ihan puhtaan valkoinen testiviivan kohdalta. Menikö mulla nyt sitten jo ovis ohi vaikka viivat ei ollut yhtä tummat vai jääkö kokonaan tulematta? Vai saanko huomenna taas haalean viivan.
Kommentit (3)
eli ekapäivänä (kp13) oli haalea viiva aamupäivällä, illalla aavistuksen jo tummempi.Kp 14 aamupäivällä taas lisää aavistuksen tummempi mutta illalla jo tasavahvat. Minulla ainakin vahvuus muuttuu jo selvästi saman päivän aikana. Aamupissasta en ole aconeilla testannut vaan heti toisesta. Tuosta kp14 iltaplussasta sitten menee varmaankin se 24-36 tuntia itse ovikseen, koska silloin olen tuntenut mahanippailut vuoroin kummallakin puolella.Mutta kannattaa alkaa varmistelemaan jo silloin kun eka plussa tulee.
Eli kahtena päivänä olen saanut haalean viivan ovistikkuun, tänään oli ihan valkoinen tikku. Aconin ohjeissa oli ainakin selitetty että kontrolliviivaa haaleampi viiva ei tarkoita yhtään mitään, eli jos on ovulaatio, on tulosviiva yhtä tumma kuin kontrolliviiva.
että kannattaa testata samana päivänä vähintään kaksi kertaa. Sain edellisenä päivänä aamulla haalean viivan, illalla ei mitään -> aamulla SELVÄSTi tummempi viiva..illalla ei mitään eli jos olisi testaillut vaan illalla en olisi tuota huomannut.
Monet ovat myös sanoneet että aamuvirtsasta kanstii testata vaikka pakkauksessa väitetään että koska vaan voi..