Onko muiden iho mennyt huonompaan kuntoon e-pillereiden lopetuksen myötä?
Lopetin joku aika sitten pillerit ja finnejä tulee aika paljon, e-pillereiden aikana ei juurikaan ollut tätä ongelmaa. Voiko se johtua niiden pillereiden pois jäännistä?
Kommentit (6)
pillereiden poisjätön jälkeen.. tosin oli muutakin häikkää hormoneissa -menkat jäi kuukausiksi pois ym. kivaa. Iho parani vasta vihdoin raskaaksi tultuani.
miten niin päinvastoin??ettekö puhu ap.n kanssa samasta asiasta eri nimillö vain
.. pillerit hormonikierukkaan ja finnejä puski puolen vuoden ajan vaihdosta. Varmaan hormonien vaikutus pieneni niin paljon. Mutta puolen vuoden jälkeen iho oli taas ihan normaali.
Mulla tuli niin hirveä akne selkään, etten voinut käyttää mitään avonaisia paitoja, kunnes tulin raskaaksi ja finnit hävisi. Ei ole ollut moista edes murkkuiässä.
finnejä tulee jopa enemmän kuin murrosiässä. Varsinkin ennen menkkoja ilmestyy useampi. Leuka on täynnä niitä... inhottavaa!!!
Eli iho oli tosi huono kun en syönyt e-pillereitä. Mutta nyt kun olen ne taas aloittanut iho on paljon parempi. Itse syön diane nova merkkistä e-pilleriä joka kovastikin parantaa ihon kuntoa.