Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Jutan dieetit: 40 kg painonpudotus

Vierailija
06.02.2013 |

Jännä, että tuollaiset leppoisat ja rennonoloiset lihavat pystyvät pääsemään tavoitteisiin todella helposti, mutta stressaavat, pingottavat ja selittelevät harvemmin pääsevät.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
06.02.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minulla laihdutus jumitti vuosia, kun sairastin ahdistuneisuushäiriötä. Lisäksi oli stressiä mm. perheenjäsenen kuoleman vuoksi. Kävin ravitsemusterapeutilla ihmettelemässä miksen laihdu vaikka syön ohjeiden mukaan ja tämä sanoi, että jos kortisoli(?)taso pääsee liian korkeaksi, se estää painonpudotuksen tehokkaasti. Ehdotti että hoitaisin ensin itseni kuntoon ja vasta sitten miettisin painoani.



Tästä meni pari vuotta ja terapian ym. myötä alkoi painokin tippumaan itsekseen.

Vierailija
2/3 |
06.02.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja samoin nuo muut sparraajat. Hieno ohjelma! Aivan huippu! Käsipainot heiluu täälläkin tahdissa. Tekisi mieli päästä salille kun katsoo noita.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
06.02.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

todella symppis ja fiksunkin oloinen ohjelmassa. Mutta se järkälemäinen Bull -apua..Toivottavasti hän vetää vain roolia, mutta pahaa pelkään, että on oikeasti tuollainen. Ei kai kukaan voi näytellä tahallaan noin yksioikoista tyyppiä.