Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

aqua jungle park 2.4.13

Vierailija
26.01.2013 |

Onkos muita lähtijöitä?

Meitä on 6 aikuista ja kaksi lasta 1 ja 4 vuotiaat pojat.

Lähinnä olisi ideana löytää lapsille samanikäistä leikkiseuraa ja itsellekkin juttuseuraa :)

Lisäksi olisi mukava kuulla jo käyneiden kokemuksia hotellista sekä ympäristöstä?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
27.01.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Syksyllä vähän isompien lasten kanssa. Hotellialue todella siisti, samoin huoneet siivottiin erinomaisesti. Huoneet olivat muutenkin mukavat ja niissä oli tarpeeksi tilaa kahden lapsenkin kanssa. Ruoka oli hyvää, mutta kahden viikon lomalla olisi varmaan jo hieman kyllästynyt. Mövenpickin jäätelöä saa jäätelöbaarista ja allasbaarista klo 12 alkaen. Vatsan kanssa ei ollut ongelmia, mutta syötiinkin melkein ainoastaan hotellilla. Teidän lapsenne viihtyvät varmaan erinomaisesti pienempien vesiliukumäissä, joita on sekä varsinaisen vesipuiston yhteydessä sekä toisella altaalla lähellä ravintoloita. Ympäristö on aika ankea, mutta iso supermarket ja ostoskeskus löytyy läheltä.

Vierailija
2/5 |
29.01.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miten alueella onnistuu liikkua rattaiden kanssa? Kuuluuko matkasänkyä all inclusive pakettiin kun mukana myös pinnasänkyläinen? Miten saatavilla lastenruokia,vaippoja? Saakolennolle viedä 2dl maitoja lapselle,mitenkäs ruoat? Emme ole ennen matkailleet näin pienen kanssa niin kysymyksiä riittää :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
3/5 |
31.01.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hei!



Jungle Aqua Park Resortissa pystyy hyvin liikkumaan rattaiden kanssa, tosin vastaanottoon mentäessä on rappuset. Hurghadassa liikkuminen on hieman hankalampaa, sillä jalkakäytävien reunat ovat korkeat ja liikenne on vilkasta. Hotellilla on vauvansänkyjä ja sängystä voidaan laittaa toive varaukselle.



Noin vartin kävelymatkan päästä hotellilta löytyy Senzo Mall, josta löytyy lastenruokia ja vaippoja. Hurghadasta voit ostaa niin vauvanruokia kuin vaippojakin suurimmista supermarketeista sekä useimmista apteekeista. Merkit tosin voivat olla eri kuin Suomessa.



Matkustamoon saa ottaa mukaan lentomatkan aikana tarvittavat alle 2-vuotiaan äidinmaidonvastikkeet ja vauvanruoat. Muuten lennolle saa ottaa nesteitä korkeintaan 100 ml pakkauksissa ja yhteensä vain sen verran, mikä mahtuu yhteen litran vetoiseen, läpinäkyvään ja suljettavaan muovipussiin.



Mukavaa tulevaa matkaa!



Ystävällisin terveisin,

Kristiina/Finnmatkat

myynti@finnmatkat.fi

Vierailija
4/5 |
01.02.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mitenhän rahanvaihto onnistuu lähialueella? Kannattaako rahaa vaihtaa jo kotimaassa jonkin verran vai onnistuukohan tämä?

5/5 |
04.02.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hei!



Oppaamme kertoivat, että hotellissa on automaatti, josta voi sekä nostaa rahaa että kätevästi myös vaihtaa euroja paikallisvaluutaksi. Eurot syötetään koneeseen ja vaihdossa saatte Egyptin puntia. Kurssikin on oppaidemme mukaan yleensä hyvä. Eli välttämättä teidän ei tarvitse vaihtaa ollenkaan Egyptin puntia ennen matkaanne.



Terveisin,

Elsi/Finnmatkat

myynti@finnmatkat.fi