Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

-5/-10kg vko49

06.12.2005 |

paino se vaan pysyy paikoillaan vain -200g joten täytyy olla siiten tyytyväinen ettei nouse :-)

ostin eilen kaupassa viisi kakkuarpaa niin kolme voitti, laihduta nyt kun kakut kaapissa.

Täyttyy nyt pitää paino kurissa ettei ainakaan nouse ja joulun jälkeen teho pudotus.

Ei tässä auta muu kuin töihin lähteä.



Hyvää itsenäisyyspäivää kaikille!



Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
06.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mullakin on samassa paino eli 69kg ja päätinkin, että yritän lähinnä ettei paino nyt nousisi kauheesti ennen joulua ja sit mäkin skarppaan joulun jälkeen. Laihdutus on nyt mahdotonta kun kaupan hyllyt notkuu suklaakonvehteja ja muutenkin on kaikkia jouluherkkuja jo tarjolla....mutta näillä mennään;)

Ragna

Vierailija
2/5 |
07.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Muutaman sadan gramman päivittäisiä vaihteluita lukuun ottamatta samoissa lukemissa mennään, tänä aamuna 62,6 kg. Joulutortut, piparit ja suklaat tekee tehtävänsä. Ja se ihana glögi... Mutta joulutunnelma on korkealla! :0) Ja lapsi saa tarpeeksi maitoa. Pyrkimys pysytellä alle 63 kg:n joulun yli.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
07.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

eli 69 nyt taas mittarissa. Tosin meillä käynyt paljon vieraita vauvaa katsomassa ja melkein jokainen on tuonut suklaata. Ja eihän niitä VOi olla syömättä....No odotellaan joulun yli, sitten alkaa kunnon skarppaus!!

Vierailija
4/5 |
09.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ilmoittauduin äsken mukaan ja kerroin samalla aikovani olla herkkulakossa jouluun asti. Kotona ei mitään herkkuja ja kylässä saa ottaa yhden, jos ei halua tehdä lakostaan numeroa. Lähteekö joku vielä kuitenkin mukaan tähän joulunalustavoitteeseen? Itse en pääse kovin usein kirjottelemaan, mutta varmaan kerran viikossa kuitenkin. Voitais sitten ensi viikolla kertoa, miten on päätös pitänyt?



Ja tsemppiä tietysti myös teille, jotka ette tähän haasteeseen vastaa - koittakaa kuitenkin pysyä kohtuudessa=) Lasillisen glögiä ajattelin minäkin itselleni sallia muutamana päivänä viikossa.



Marja

Vierailija
5/5 |
11.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta tänäänkin lipesi ote :-) Mutta mukana ollaan :-)

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän viisi viisi