Lue keskustelun säännöt.
Mitä puuron tilalle?
12.06.2008 |
Eli tyttömme 9kk on tehnyt täyden puuro stopin... Illalla ei avaakaan suutaan puurolle ja ollaan kokeiltu itsetekemät jauheista ja hiutaleista, kaupan tetrapuurot... Mitä vielä on? Ja ollaan tarjottu pelkällään ja hedelmäsoseen kanssa; ei uppoa... Aamulla menee Sempperin herkkupuuro (6kk). Illalla sekään ei kunnolla uppoa. Mitä tilalle? Tyttö on nukkunut yönsä kokonaan jo 5kk lähtien mutta mietityttää silti tuon energian saanti... Ja olisi niitä viljojakin hyvä saada...? Onko vinkkejä muilla? Kiitos! ?:| :)
Kommentit (2)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Kokeilippa YOSA-tuotteita kaupan jogurttihyllystä. Niitä on todella montaa eri makua.
" Yosa® on suomalaisesta täysjyväkaurasta ja kauraleseestä tehty kuitupitoinen, raikkaanmakuinen kauravälipala, joka sisältää probioottisia maitohappo- ja bifidobakteereja (mm. Bifidobacterium lactis BB-12(TM) ja Lactobacillus acidophilus LA-5(TM)), joiden vaikutukset on tieteellisesti tutkittu."
Meidän 1v poika on syönyt niitä nyt noin 5kk ajan välillä enemmän ja välillä vähemmän. Harrastaa myös puurolakkoa silloin tällöin ja nämä ovat hyvä vaihtoehto puurolle. Ja varsinkin silloin kun hampuleita on tulossa ja mikään lämmin ei maistu. suosittelen!
Nina ja 1v. poika